bandau suprast, kaip veikia pėsčiųjų perėjimas per nereguliuojama sankryža, kur nėra pažymėtos perėjos. Pagal KET:
> VI Pėsčiųjų Pareigos
> 42. Į kitą važiuojamosios dalies pusę pėstieji privalo eiti tik pėsčiųjų (taip pat požeminėmis ir esančiomis virš kelio) perėjomis, o kur jų nėra, – sankryžose pagal šaligatvių arba kelkraščių liniją. Pėstieji neturi peržengti perėjos ribų. Kai matomumo zonoje perėjos ar sankryžos nėra, leidžiama eiti per kelią stačiu kampu į abi puses gerai apžvelgiamose vietose, tačiau tik įsitikinus, kad eiti saugu ir nebus trukdoma transporto priemonėms. Rekomenduojama, kad tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui pėstieji, eidami į kitą važiuojamosios dalies pusę, neštųsi šviečiantį žibintą arba vilkėtų ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būtų prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą
Klausimas - ar tokioje nežymėtoje sankryžoje (kur šalia nėra perėjos) einantys pėstysis turi praleisti transporto priemonę, ar atvirkščiai?
Aš visada interpretavau, kad automobilis turi praleist. Iš to kaip skaitau šitą punką - pėstieji turi įsitikinti, kad niekas nevažiuoja tik jei kerta važiuojamąją dalį _ne_ sankryžoje ar per perėją. Tačiau pakalbėjau su pora žmonių, kurie mano priešingai.