Viskas prasidėjo nuo pirmos kartos GTI, kuris turėdamas 1.6 l variklį su 110AG ir 4 bėgių pavarų dėžę buvo liaudies svajonių automobilis, dabartinis monstriukas turi net 210AG ir 280Nm sukimo momentą kurį “pagamina” savo 2,0l TSI varikyje. Nuo 0 iki 100km/h įsibėgėja per 6.9s. Maksimalus greitis 240 km/h. VW praneša, kad vidutinės sąnaudos bus apie 7.3l/100km. Standartinėje komplektacijoje bus prabangūs 17” ratlankai, bet taip pat bus galima pasirinkti ir 18” ratlankius.

Pirmą kartą, kaip konceptas, šitas aparatas buvo pristatytas 2008m. Paryžiaus automobilių parodoje. Nuo standartinio Golf modelio GTI skirsis raudonomis juostomis “įrėmintomis” priekinėmis grotelėmis, chromuotais duslintuvo vamzdžiais, gale turės spoilerį, oro difuzorių, elektroninį differencialo blokavimą, tamsintus galinius žibintus, ir žaliai tonuotus langus. GTI ženkliukas, kitaip nei ankstesniuose modeliuose, bus matomas dešinėje.

Pats automobilis ilgesnis bei paltesnis, o viduje rasime nerūdyjančio plieno pedalus, audio įrangą/navigaciją su lietimui jautriu ekranu ir šildomas galines sėdynes.

 

Prekyba Vokietijoje prasidės per artimiausias keletą dienų, o kitose šalyse per keletą artimiausių savaičių.