Pernai Lietuvoje užregistruotas pastebimai didesnis ir naudotų, ir naujų automobilių skaičius. Iš parduodamų automobilių skelbimų taip pat matoma tendencija, kokių automobilių pernai pirkėjams buvo siūloma daugiausia, o kokiais patys pirkėjai domėjosi labiausiai.

 

Iš VĮ „Regitra“ duomenų matyti, kad 2011 m. Lietuvoje registruotos 204309 naudotos transporto priemonės. Tai yra 33 proc. daugiau nei 2010 m. ir beveik 60 proc. daugiau nei 2009 m. Pernai ypač daug naudotų transporto priemonių registruota pirmoje metų pusėje, o nuo antro metų pusmečio pastebimas žymus registruotų transporto priemonių sumažėjimas. Manytina, kad tam daugiausia įtakos galėjo turėti muitų sistemos pakeitimas gabenant transporto priemones į Baltarusiją.

 

Naujų automobilių 2011 m. šalyje registruota beveik 17 kartų mažiau nei naudotų. Tačiau naujų automobilių registracijų skaičius labai išaugęs, palyginti su ankstesniais metais. 2009 m. ir 2010 m. buvo registruojama šiek tiek daugiau nei po 7000 naujų automobilių, o 2011 m. skaičius perkopė 12000 – Lietuvoje registruoti 12294 nauji automobiliai.

Naujų automobilių registracijų skaičiui akivaizdžios įtakos turėjo sezoniškumas: vasarą ir artėjant didžiosioms metų pabaigoms šventėms naujų registruojamų automobilių skaičius pastebimai mažesnis nei kitais mėnesiais.

 

Transporto skelbimų portalo Autogidas.lt 2011 m. publikuotų skelbimų apie parduodamus automobilius statistika rodo, kad Volkswagen, Audi, BMW, Opel, Renault – markės, kurių 2011 m. pasiūla buvo didžiausia. Toliau į didžiausios pasiūlos TOP–15 patenka Ford, Mercedez–Benz, Peugeot, Mazda, Mitsubishi, Toyota, Honda, Nissan, Volvo ir Citroen.

 

O vertinant pagal peržiūrų skaičių, kokios markės automobiliai 2011 m. sulaukė daugiausia vairuotojų dėmesio, matyti, kad Audi markės automobiliai iš pirmos vietos išstūmė Volkswagen, o Mercedes–Benz užkariavo Opel pozicijas. Būtent Audi, Volkswagen, BMW, Opel ir Mercedes–Benz yra paklausiausių 2011 m. automobilių markių TOP 5.

 

Autogidas.lt atliktoje vairuotojų apklausoje buvo paprašyta pasvajoti, kokį automobilį vairuotojai rinktųsi, jei nereikėtų riboti savęs. Iš atliktos apklausos duomenų paaiškėjo, kad vairuotojams ėmus svarstyti, kokį automobilį rinktųsi, sumažėja Audi, Ford, Lexus, Opel, Renault ar Volkswagen markių transporto priemonių paklausa – vietoj šių markių dalis vairuotojų teiktų pirmenybę BMW, Mercedes–Benz, Subaru ir Volvo markių automobiliams.

 

Nors populiariausiųjų viršūnėse karaliauja daugiausia vokiški automobiliai, tačiau dėl palyginti žemos kainos ir pigesnių eksploatacinių išlaidų vis labiau domimasi ir daugiau nuperkama prancūziškų ir japoniškų automobilių.

 

Iš senesnių nei 15 metų automobilių daugiausia dėmesio praėjusiais metais sulaukė vokiški automobiliai (Volkswagen Golf, Audi A4, Audi A6, Audi 100, BMW 318, Audi 80 ir kt.), nors buvo domimasi ir keliolikos metų senumo prancūziškaisiais Renault, amerikietiškaisiais Ford ir japoniškaisiais Honda.

 

Iš 10–15 metų senumo automobilių pernai domėtasi beveik tokiais pat, kaip ir senesniais nei 15 metų, tačiau sąrašą dar papildo itališkasis Alfa Romeo.

 

Naujesnių nei 10 metų automobilių sąrašas stebina įvairove. Visais laikais buvę populiariausieji Audi, BMW, Volkswagen ima dalintis lyderiaujančiomis pozicijomis su Opel, taip pat atsiranda daugiau skirtingų markių ir ne vokiškų automobilių (sąrašą papildo Peugeot 307, Volvo S60, Toyota Avensis ir kt.).

 

 

 

Autogidas.lt informacija