Išskirtinėms progoms skirtų automobilių nuomos rinka keičiasi. Dar prieš dešimt ar penkiolika metų visiems svečiams didžiulį įspūdį buvo galima padaryti per vestuves ar gimtadienį pasirodant su limuzinu, tačiau šiandien tokios transporto priemonės pamažu nyksta. Jų vietą užima klasikiniai ir modernūs automobiliai, tinkami kasdieniniam naudojimui.

Nemažai įmonių, siūlančių trumpalaikę išskirtinių automobilių nuomą progoms, skelbimus talpina tinklalapiuose – pavyzdžiui, Autogidas.lt jų visada būna kelios dešimtys. Tarp jų – patys įvairiausi modeliai, nuo naujausių ir moderniausių septintos serijos BMW iki bene šimto metų senumo „Bentley“ modelių. Trumpai apžvelgsime kelis įdomesnius egzempliorius.

Klasikiniu Amerikos gangsteriu pasijusti galima sėdint „Chrysler New Yorker“ automobilyje: 1958-aisiais pagamintas modelis yra preciziškai restauruotas, tad nuomojamas tik su vairuotoju. Jo kaina taip pat nemenka – 50 eurų už valandą.

1945-ųjų gamybos sniego baltumo „Bentley“ nuomojamas už dvigubai didesnę sumą – 100 eurų valandai. Tačiau vestuvinei fotosesijai toks automobilis itin tinka: jis pabrėžia rafinuotą jaunųjų skonį ir puikiai dera prie bet kokios aplinkos. Kita vertus, 3 ar 4 valandos fotosesijai su šiuo automobiliu šventės biudžetą nemenkai išpučia.

Didžiosios Britanijos klasikinį taksi „London Cab“ taip pat galima išsinuomoti už 40 eurų valandai. Tai puikus automobilis ne tik vestuvėms, bet ir gimtadieniams, bernvakariams ar mergvakariams.

Domina klasikiniai automobiliai, tačiau tokios sumos skamba neįkandamai? Nebrangių istorinių automobilių nuoma taip pat įmanoma – pavyzdžiui, už 30 eurų valandai nuomojamas legendinis „vabalas“ „Volkswagen Kafer“. Nors tai yra bene geriausiai Lietuvoje atpažįstamas klasikinis automobilis, gatvėje jis yra išsiskiria viso eismo srauto.

Tačiau patys pigiausi klasikiniai automobiliai vis tik yra rusiški: puikios būklės GAZ-21 („Volga“) galima išsinuomoti už 25 eurus valandai. Nepaisant galimų neigiamų asociacijų, šiandien toks automobilis – labai išskirtinis.

Ieškantiems modernesnių automobilių nuomotojai taip pat turi ką pasiūlyti. Čia dominuoja septintos serijos BMW bei S klasės „Mercedes-Benz“ prabangūs sedanai, kurių kainos nėra aukštos. Nemažai jų nuomojama už 15-20 eurų valandai – žinoma, ne naujausi modeliai, o jau sulaukę 5-10 metų. Naujausias S klasės „Mercedes-Benz“ valandai kainuoja panašiai, kaip geras klasikinis automobilis – apie 50 eurų.

Modernių visureigių pasiūla taip pat egzistuoja: skelbimų portale galima rasti nuomojamų G klasės „Mercedes-Benz“, „Audi Q7“ ar BMW X5, jų kainos panašios kaip ir sedanų bei priklauso nuo pagaminimo metų.