Prancūzija nusprendė imtis itin plataus dyzelinių automobilių draudimo. Jį pajus ir į Prancūziją keliauti besiruošiantys lietuviai, nes draudimas galios visiems automobiliams be išimties, net ir registruotiems ne Prancūzijoje.

Nuo 2019-ųjų birželio Didysis Paryžius, t. y. Prancūzijos sostinė su 79 ją supančiais priemiesčiais, taps ribotų emisijų zona.

Į ją nebus leidžiama įvažiuoti 1997-2000 metais įregistruotiems dyzeliniams automobiliams, kurie pažymėti „Crit'Air 5“ vinjete, bei bus draudžiama įvažiuoti visiems automobiliams, neturintiems vinjetės. Iki 1997 metų pagamintiems dyzeliams jokia vinjetė ir negali būti išduota, bet atvykstantiems šis reikalavimas sukels sunkumų, nes teks vinjete pasirūpinti ir gerokai naujesnių modelių savininkams.

Už įvažiavimą į ribotų emisijų zoną be vinjetės skiriama 68-135 eurų bauda.

Problema yra ir tame, kad šios vinjetės negalima taip paprastai nusipirkti. Ją būtina užsisakyti iš anksto, dar besiruošiant kelionei, nes šis lipdukas vairuotojams pristatomas tik paštu. Tiesa, prancūzai jį siunčia ir į kitas ES šalis, kaip Lietuvą, o jo kaina yra 3,11 euro bei pašto išlaidos.

Prancūzijos vinjetę galima užsisakyti čia ir ji neturi galiojimo termino pabaigos.

Paryžiaus metropolio taryba pranešė, kad 2000-aisiais ir seniau pagaminti dyzeliniai automobiliai nuo kitų metų birželio nebus įleidžiami į visą teritoriją, juosiamą antrojo Paryžiaus aplinkkelio, A86 kelio. Šioje teritorijoje gyvena apie 5,61 mln. gyventojų.

Be to, tai bus tik draudimų pradžia. Iki 2020-ųjų „Crit'Air 5“ ir senesni dyzeliai bus uždrausti dar 14-oje Prancūzijos miestų:

– Klermonte,

– For de Franse,

– Reimse ir jo apylinkėse,

– Lione ir jo apylinkėse,

– Paryžiuje ir jo apylinkėse,

– Grenoblyje, – Marselyje,

– Monpeljė,

– Nicoje,

– Ruane,

– Sent Etjene,

– Strasbūre,

– Tulone,

– Tulūzoje.

Kai kuriuose iš jų jau galioja įvairūs ribojimai. Pvz. Paryžiaus centre toks dyzelių draudimas jau galioja nuo 2017-ųjų liepos.

Miesto valdžia planuoja ir dar griežtesnius draudimus – nuo 2021-ųjų sausio bus draudžiama į Paryžių ir apylinkes įvažiuoti turintiems „Crit'Air 4“ vinjetę (2001-2005 metais pagamintiems dyzeliams), o iki 2030-ųjų mieste turėtų likti tik elektromobiliai.

Šaltinis: http://technologijos.lt