Tikras automobilių entuziastas prižiūri ne tik transporto priemonę, bet ir save. Rūbai, aksesuarai, netgi virtuvė ar miegamasis – visose vietose gali būti automobilinės atributikos, pabrėžiančios asmenybę ir jos pomėgius. Apsirengti nėra paprasta, jeigu esate „Pagani“ ar „Koenigsegg“ gerbėjas, tačiau reikalai tampa paprasti jeigu jūsų mėgstamas automobilis – „Porsche“.

 

Pasaulyje gerai žinomas prekės ženklas „Porsche Design“. Jį įkūrė Ferdinandas Alexanderis Porsche – įmonės įkūrėjo Ferdinando Porsche anūkas ir legendinio 911 kėbulo formų autorius. F. A. Porsche pabėgo iš automobilių industrijos, nes norėjo kurti daugiau nei vien keturis ratus turinčias transporto priemones. Palikti automobilius jam pavyko, tačiau nuo jų dizaineris pabėgo labai netoli.

 

Šiandien yra žinomos kelios F. A. Porsche citatos, kuriomis buvo remiamasi kuriant garsiausius objektus. Teigiama, kad dizaineris „norėjo sukurti visiškai neutralų automobilį. Jis turėjo išreikšti galią ir greitį net stovėdamas vietoje. Modernus, tačiau ne madingas“. Ir jis nupiešė „Porsche 911“ – automobilį, kurio kėbulo formos jau pusę amžiaus asocijuojasi su sportiškumu.

 

„Jeigu pradėsi analizuoti daikto funkciją, jo forma taps aiški“, - kita garsios giminės atstovo citata, apibūdinanti daugelį „Porsche Design“ produktų.

 

Tai – prekės ženklas, kurį automobilių entuziastai geriausiai žino kaip logotipą ant marškinėlių, laikrodžių, piniginių, krepšių ar kostiumų. Tačiau ne kiekvienas žino, kad „Porsche Design“ gamina ir moteriškas sukneles bei garso kolonėles, o agentūros internetinėje parduotuvėje galima buvo įsigyti peilių rinkinį, žvakę ar vandens pypkę. Kadangi pastaroji yra pagaminta iš aliuminio ir turi ženklą „Porsche Design“, kaina jos irgi nemenka – 1 550 Eur.

 

Ne ką prasčiau „Porsche Design“ žinoma už išskirtinę „Martini Racing“ drabužių liniją, skirtą „Porsche“ ir „Martini“ bendradarbiavimui automobilių sporte pažymėti. 

 

„Porsche Design“ – dizainerių agentūra, tad jos darbuotojams reikalingas įkvėpimas, kurio didmiestyje kaip Frankfurtas ar Miunchenas negausi. Todėl įmonė įsikūrusi... Viename geriausių Austrijos kurortų Celyje prie Zė (angl. Zell am See). Kalnų papėdėje įsikūrusi įmonė kuria ne tik „Porsche Design“ paženklintus ir savo parduotuvėje rodomus gaminius: jos portfolio yra ir „Sebamed“ šampūno pakuotė, šampano šaldytuvas „Veuve Cliquet“ už 100 tūkst. eurų, įvairių „Coca-Cola“, „Siemens“ ir kitų produktų pakuotės.

 

Platus produktų ratas nereiškia nukrypimo nuo pradinės idėjos – forma turi atitikti funkciją. Tai galioja ir šampūno buteliukui, ir 57 aukštų daugiabučiui dangoraižiui Majamyje, kurio stiklinis liftas gali pakelti savininko automobilį į jo apartamentus. Svajonių gyvenamoji vieta automobilių entuziastui, ar ne? Palaukite iki 2018-ųjų, kuomet dangoraižis bus atidarytas, nors butus rezervuoti galite jau dabar.