Vairuotojai, nusprendę įsigyti automobilį ar seną pakeisti kitu, dažniausiai atlieka namų darbus ir pasidomi apie dominančią transporto priemonę. Patys neišmanydami, daugeliu atveju pasitelkia į pagalbą specialistų, galinčių patarti ir įvertinti norimą įsigyti daiktą, o kaina, modelis ir degalų tipas šiuo metu yra pagrindiniai atrankos kriterijai.

 

Dauguma vairuotojų, planuodami įsigyti transporto priemonę, iš anksto pasidomi juos dominančiu modeliu. Apie 70 proc. ieško informacijos ir atsiliepimų internete, dar apie 20 proc. vairuotojų klausia specialistų patarimų ir rekomendacijų, kokie vienos ar kitos transporto priemonės privalumai ir minusai. Apie norimą įsigyti automobilį informacijos neieško dešimtadalis vairuotojų, atskleidė portalo Autogidas.lt tyrimas.

 

Suradę jau patinkančią transporto priemonę, didžioji dalis vairuotojų neketina pirkti katės maiše – stengiasi išsiaiškinti, kokia informacija ar nesklandumai pardavėjų galėtų būti nutylėti. Beveik 90 proc. Autogidas.lt respondentų pasakoja, kad apžiūrėdami parduodamą transporto priemonę ieško defektų, dar apie dešimtadalis vairuotojų ar jų pažįstamų vertina bendrą automobilio būklę. Vos vienas procentas pripažįsta, kad neieško defektų, nes apie tai neišmano.

 

Vidutiniškai 40 proc. Autogidas.lt tyrime dalyvavusių asmenų teigia, kad pirkdami transporto priemonę, būtinai patikrina jos dokumentus, kėbulo numerį ir pan. Dar 40 proc. dokumentų anksčiau netikrino, bet teigia, kad ateityje būtinai susimąstys ir tikrins. Likusieji dokumentų netikrina ir neketina to daryti.

 

Autogidas.lt tyrimas atskleidė, kad vairuotojai šiuo metu transporto priemones renkasi labiausiai  pagal kainą, markę ir modelį, degalų tipą, transporto priemonės išvaizdą, pagaminimo metus, šiek tiek mažiau dėmesio skiria ridai, spalvai ir prabangai.

 

Autogidas.lt informacija