Šiuo metu iš Lietuvoje parduodamų automobilių yra didžiausia „Volkswagen“, „Audi“, „Opel“, „BMW“, „Renault“, „Mercedes Benz“ ir „Ford“ markių automobilių pasiūla. Palyginti su metų pradžia, į populiariausiųjų pasiūlos viršūnes dar iškopė „Renault“ ir „Ford“ – pagausėjo pasiūlymų įsigyti šių markių automobilius, rodo transporto skelbimų portalo Autogidas.lt statistika.

Penktadalis šiuo metu internete reklamuojamų ir jau Lietuvoje esančių parduodamų lengvųjų automobilių yra apskritai neeksploatuoti Lietuvoje. Iš Autogidas.lt duomenų matyti, kad daugiau kaip pusę pasiūlos sudaro automobiliai su dyzeliniais varikliais (56 proc.), antroje vietoje – benzininiai (29 proc.), kitą statistiškai reikšmingą daugumą sudaro benzinu ir dujomis varomi automobiliai (15 proc.).

45 proc. Lietuvoje parduodamų automobilių pasiūlos sudaro transporto priemonės, pagamintos nuo 2000 metų. Palyginti dvejų metų laikotarpį, automobilių, pagamintų nuo 2000 metų, pasiūla išaugo nuo 25 iki 45 proc. pasiūlos.

Didžiąją pasiūlos dalį šiuo metu sudaro automobiliai, kurių kaina neviršija 10 000 litų. Vadinasi, pirkėjai, kurie planuoja pirkti lengvąjį automobilį ir ieško tinkamų pasiūlymų, šiuo metu gali rinktis iš daugumos skelbimų, kuomet automobilių kaina neperkopia penkiaženklės sumos. Brangesni nei 10 000 litų kainuojantys automobiliai šiuo metu sudaro apie 30 proc.

Autogidas.lt statistika atskleidė, kad netgi 90 proc. parduodamų automobilių yra su mechaninėmis pavarų dėžėmis, su automatinėmis automobiliai sudaro tik pasiūlos dešimtadalį.

Palyginti metų pradžios duomenis su lapkričio mėn. duomenimis, pasiūlos daugumą sudaro mėlynos, juodos, sidabrinės ir pilkos spalvos automobiliai, tačiau per tris metų ketvirčius yra išaugusi žalios spalvos automobilių pasiūla. Šiuo metu mažiausiai pasiūlymų rastų tie, kurie norėtų įsigyti smėlio, oranžinės, auksinės, rudos ar geltonos spalvos automobilių.

Autogidas.lt informacija