Faktas, kad automobiliai greit nuvertėja, kai juos įsigyjame. Kaip sužinome, kokia automobilio vertė, kai nusprendžiame jį parduoti? Kaip žinome, kad prašome ne per mažos kainos?

 

Portalo Autogidas.lt atlikta vairuotojų apklausa atskleidė, kad dauguma norinčiųjų parduoti transporto priemonę ir įvertinti, kokia jos vertė, žiūrinėja panašius skelbimus internete ir susidaro bendrą vaizdą, kokios sumos prašyti (76 proc. respondentų). Dar apie 20 proc. vairuotojų vertę nusprendžia ne tik iš skelbimų internete, bet ir konsultuojasi su specialistais, kurie išmano ir dirba šioje srityje, arba nuvažiuoja į turgų ir pasižiūri, kiek už tam tikrą transporto priemonę nori gauti kiti. Likusieji renkasi kurį nors vieną būdą – konsultuotis arba įvertinti transporto priemonių kainas turguje.

 

Ieškantiesiems pirkti automobilį, motociklą ar kitą transporto priemonę vertėtų turėti omenyje, kad dauguma (netgi 70 proc.) pardavėjų nustato didesnę pradinę kainą, kad paskui, atsiradus pirkėjui, galėtų padaryti nuolaidą, rodo Autogidas.lt apklausos rezultatai. Vos 27 proc. pripažįsta, kad iškart prašo realios sumos, kiek transporto priemonė verta. Taip pat yra keli procentai pardavėjų, kurie kaip tik siūlo mažesnę kainą, nes nori kuo greičiau parduoti.

 

Iki 10 proc. siūlomos transporto priemonės – tiek dažniausiai galima nusiderėti perkant, atskleidė Autogidas.lt apklausa. Tokią nuolaidą parduodami automobilius ar kitas transporto priemones padaro 90 proc. apklaustųjų. Likusieji sutiktų kainą sumažinti ir daugiau nei dešimtadaliu.

 

Autogidas.lt informacija