Jei nevaržytų finansinės galimybės, naują automobilį rinktųsi tik kiek mažiau nei trečdalis vairuotojų – vos 29 proc., rodo autotransporto skelbimų portalo Autogidas.lt apklausos rezultatai. Didžioji dalis – daugiau nei kas antras (52 proc.) – respondentų teigia, kad neteikia pirmenybės nei naujiems, nei naudotiems automobiliams, o pirkdami vertintų kiekvieną variantą ir spręstų pagal kitus parametrus. Dar beveik penktadalis vairuotojų teigia, kad galėdami įsigyti bet kokį automobilį naujo nepirktų vien dėl to, kad po kelių mėnesių naujų automobilių kaina sumažėja, likusieji keli procentai nesirinktų naujo automobilio, nes dar nebūtų žinoma jų techninė charakteristika ir galimos problemos.

 

Autogidas.lt apklausoje dalyvavusių vairuotojų atsakymai rodo, kad nauji automobiliai pirkėjus labiausiai žavi dėl trijų dalykų: dėl patikimumo (24 proc. respondentų), dėl savo charakteristikos – integruotų naujausių technologijų (23 proc.), dėl naujumo – fakto, kad su tuo automobiliu dar niekas nevažinėjo (21 proc.). Vairuotojams taip pat atrodo svarbu garantijos (18 proc.) bei galimybė pasipuikuoti (14 proc.).

 

Paklausti, dėl ko pirkėjams patrauklūs naudoti automobiliai, dauguma Autogidas.lt respondentų teigia, kad svarbiausias kriterijus – patraukli kaina (43 proc.). Taip pat vairuotojus jau naudotus automobilius skatina rinktis jau konkrečiai žinomos to modelio problemos, dėl kurių neturėtų kilti nemalonių netikėtumų (31 proc.), ir mažesnės eksploatacijos išlaidos (26 proc.).

 

Iš VĮ "Regitra" duomenų matyti, kad pernai naujų automobilių šalyje registruota beveik 17 kartų mažiau nei naudotų. Tačiau naujų automobilių registracijų skaičius labai išaugęs, palyginti su ankstesniais metais. 2009 m. ir 2010 m. buvo registruojama šiek tiek daugiau nei po 7000 naujų automobilių, o 2011 m. skaičius perkopė 12000 – Lietuvoje registruoti 12294 nauji automobiliai. Naujų automobilių registracijų skaičiui akivaizdžios įtakos turėjo sezoniškumas: vasarą ir artėjant didžiosioms metų pabaigoms šventėms naujų registruojamų automobilių skaičius pastebimai mažesnis nei kitais mėnesiais.

 

O naudotų transporto priemonių šalyje pernai registruota 204309. Tai yra 33 proc. daugiau nei 2010 m. ir beveik 60 proc. daugiau nei 2009 m. Pernai ypač daug naudotų transporto priemonių registruota pirmoje metų pusėje, o nuo antro metų pusmečio pastebimas žymus registruotų transporto priemonių sumažėjimas. Manytina, kad tam daugiausia įtakos galėjo turėti muitų sistemos pakeitimas gabenant transporto priemones į Baltarusiją.

 

Autogidas.lt informacija