Ieškote automobilio, kuris būtų tvarkingas, pakankamai ekonomiškas ir kad įsigyjus tarnautų dar bent dešimtmetį? Automobilių rinkos ekspertai teigia, kad norintiems tokio automobilio pirkėjams turėtų pakakti apie 2000-3000 eurų. 

Jeigu ieškote patikimo, paprasto, patvaraus ir – svarbiausia – ilgaamžio vidutinės klasės šeimyninio automobilio, verta pasidomėti japoniškais automobiliais – „Honda“, „Toyota“ arba „Subaru“.

Pavyzdžiui, šiuo metu skelbimuose galima rasti 2004-2005 m. pagamintų dyzelinių „Honda Accord“ automobilių, kurių kaina nesiekia 2500 eurų. Taip pat už patrauklią kainą galima įsigyti ir „Honda Accord“ su universalo kėbulu.

„Dėl talpumo ir nebrangaus išlaikymo „Honda Accord“ automobilius dažnai renkasi šeimos. Be to, jie patogūs ilgoms kelionėms, pavyzdžiui, keturių asmenų šeimos turnė po Europą. Tiesa, „Honda“ markės automobilių pasirinkimas nėra didelis, nes, kaip jau įprasta, lietuviai pirmenybę teikia vokiškiems automobiliams“, – pasakoja Nerijus Paketūras, transporto skelbimų portalo Autogidas.lt projekto vadovas.

Turbūt nieko nestebina, kad daugiausiai pardavinėjama „Volkswagen“ markės automobilių. Tokių naudotų automobilių daugiausiai įvežama į Lietuvą, tad nenuostabu, kad didžioji jų dalis vėliau laukia šeimininkų. Šiuo metu portale yra net 1600 skelbimai šios markės automobilių, kurių kaina siekia iki 3000 Eur.

Kaip geriausiai atitinkantis kainos ir kokybės santykį, dažnai minimas praktiškasis „Volkswagen Passat“ arba 1,9 TDI dyzeliniu varikliu varomas 2002-2006 m. gamybos 4 arba 5 kartos „Volkswagen Golf“.

Pastarojo automobilio kaina siekia 2000-3000 eurų ir, tikėtina, ši investicija nebūtų trumpalaikė, nes šie automobiliai puikiai išlaiko savo vertę. Tiesa, automobilių rinkos ekspertas priduria, kad renkantis „Volkswagen“ automobilius, būtina atidžiai patyrinėti automobilio būklę. Dažnai šie automobiliai turi dideles ridas, buvo intensyviai eksploatuojami.

Tarp dažniausiai parduodamų automobilių markių skelbimų portaluose pastebimas „Ford“. „Kadangi „Ford“ automobiliai tarp lietuvių nėra itin populiarūs, po kurio laiko jų kaina krenta ir šios markės transporto priemones galima įsigyti pakankamai pigiai. Pavyzdžiui, „Ford Focus“ arba „Ford Mondeo“ automobiliai yra pigesni nei tokio paties lygio ir senumo „Volkswagen“ ar „Toyota“ automobiliai“, – pabrėžia N. Paketūras.

Automobilių rinkos ekspertas siūlo atkreipti dėmesį į 11-14 m. senumo „Ford Mondeo“ automobilius, kurių kaina svyruoja nuo 2200 iki 3000 eurų ar šiek tiek daugiau.

Atsižvelgiant į kainos ir kokybės santykį bei patvarumą, nepelnytai pamirštami „Seat“ automobiliai, kurie, pasak Autogidas.lt atstovo, yra analogiški „Volkwagen“ markės automobiliams – „Volkswagen Golf“ bei „Volkswagen Polo“, nors nuo pastarųjų išsiskiria savo išraiškingesniu dizainu.

Pavyzdžiui, ispaniškieji „Seat Toledo“ arba „Seat Leon“ automobiliai turi visus „Volkswagen Golf/Bora“ ilgaamžiškumo privalumus, daugelis detalių panašios, o jų kaina neretai netgi mažesnė už vokiškojo modelio transporto priemonės.

Šiuo metu 2003-2004 m. gamybos dyzelinu varomi „Seat Toledo“ parduodami už 2000-2300 eurų.

Ieškantiems įdomių pojūčių ir mėgstantiems plaukus veliantį vėją, vertėtų atkreipti dėmesį į „Fiat Barchetta“ ir „Opel Tigra“. Šie automobiliai idealiai sutverti trumpoms iškyloms į gamtą arba smagiam pasivažinėjimui mieste.

„Opel Tigra“ kaina siekia apie 2200 eurų, o „Fiat Barchetta“ – 2700 eurų. N. Paketūro teigimu, tai vienas iš retų atvejų, kai kabrioletas kainuoja tiek pat, kiek ir panašaus amžiaus „Volkswagen Golf“.

Šiuo metu Autogidas.lt portale yra net 10 tūkst. skelbimų automobilių, kurių kaina siekia iki 3000 eurų.