Dviračių transporto priemonių sezoną drąsiausi lietuviai pradėjo pirmomis kovo dienomis, mėnesio pabaigoje motociklininkų gatvėse padaugėjo keliskart, o balandžio pradžioje prie jų būrio prisijungė ir policija. 


Dviratės transporto priemonės yra puiki alternatyva kasdien naudojamam automobiliui, kurią vis labiau įvertina didmiesčių gyventojai. Tiek motociklai, tiek motoroleriai judėjimą eisme pagreitina keliskart, lyginant su automobiliu. Juolab kad su mažesnį nei 50 kub. cm variklį turinčiu motoroleriu galima legaliai naudotis viešajam transportui skirtomis juostomis, o norint tokį vairuoti, užtenka B kategorijos pažymėjimo.


Tačiau naujų motociklų rinkoje Lietuva nežiba. Natūralu, kad tokioje Šiaurės Europos šalyje dviračių transporto priemonių parduodama mažiau nei šiltesniu klimatu pasižyminčiose Čekijoje ar Bulgarijoje, tačiau Lietuva gerokai atsilieka net ir nuo kaimynių. Atsilikimas skaičiuojamas ne tik vertinant santykinai, padalinant motociklų pardavimų skaičių tūkstančiui gyventojų, bet ir absoliučiais skaičiais.


Šalyje praėjusiais metais įvyko apie 9000 motociklų įsigijimo sandorių, tačiau naujų skaičius – vos 306. 2015-aisiais šis skaičius buvo dar mažesnis – 254.


Palyginimui, net gerokai šiauresnėje Estijoje naujų motociklų 2016-aisiais buvo įregistruota 588, o 2015 m. – 479. Galima sakyti, kad Estijoje aukštesnis pragyvenimo lygis ir t.t., tačiau Lietuva atsilieka ir nuo Latvijos. Kaimyninėje šalyje 2016 m. buvo įregistruoti 625 nauji motociklai, o 2015 m. – 568.


Pažymėtina, kad vertinant absoliučiais skaičiais, Lietuva pagal naujų automobilių pardavimus lenkia tiek Latviją, tiek Estiją. Tad kodėl nauji motociklai nėra tokie populiarūs, nors gatvėse motociklininkų daug visose Baltijos šalyse?


Atsakymas greičiausiai slypi antrinėje rinkoje. Tiek naudotų automobilių, tiek naudotų motociklų rinka Lietuvoje yra didesnė nei Latvijoje ir Estijoje kartu sudėjus, o lietuviams didesnis naujo daikto nuvertėjimas dar neatsveria jo patikimumo. Jeigu naujus automobilius lietuviai pirkti pamažu įpranta, tai įpročiui pirkti naują motociklą laiko reikia dar daugiau.


Tuo nesunku įsitikinti atsivertus skelbimų portalus. Pavyzdžiui, Autogidas.lt šiuo metu parduodama daugiau nei pusantro tūkstančio naudotų motociklų, dar beveik tiek pat – įvairių aprangos detalių ar jų komplektų.


Patys populiariausi yra motoroleriai ir mopedai – jų skelbimų pavasarį vienu metu būna apie pusę tūkstančio. Portale visada galima rasti apie tris šimtus keturračių skelbimų bei po 100-200 – „enduro“, krosinių, „čioperių“ ir kitų tipų motociklų. Jų kainos taip pat įvairiausios ir priklauso nuo pagaminimo metų, kilometražo, būklės bei svyruoja nuo šimtų iki keliolikos tūkstančių eurų.


Jeigu susidomėjote dviratės motorinės transporto priemonės įsigijimu, paskubėkite registruotis A kategorijos vairavimo kursams, nes ši jau ne pirmą pavasarį yra „ant bangos“. Jeigu vairavimo mokyklose vietas gauti nėra taip sudėtinga, tai „Regitroje“ praktikos egzamino teks palaukti. Vilniuje tokios paslaugos eilės siekia porą mėnesių, kituose miestuose – nuo poros savaičių iki mėnesio.