„Omnitel 1000 km. lenktynės“, pagrįstai tituluojamos kaip didžiausios ir prestižiškiausios automobilių žiedinės lenktynės Baltijos šalyse, šiemet Palangoje bus surengtos liepos 15-18 dienomis. Sausio 15 d. paskelbę paraiškų šioms lenktynėms priėmimą varžybų organizatoriai – UAB „Promo Sportas“ – jau susilaukė lenktynininkų reakcijos, o pirmąją paraišką dalyvauti šiose varžybose užregistravo „Padvaiskas ir Ko“ komanda.

 

Įkandin jos savo ketinimus vėl kautis Palangoje patvirtino šių lenktynių nugalėtoja 2005 metais „Oktanas Racing“ ekipa. Sukruto ne tik garsiausi mūsų šalies žiedinių lenktynių meistrai, bet ir užsienio šalių sportininkai.

 

Iš užsieniečių pirmieji paraišką pateikė kaimyninio Kaliningrado „AST Racing“ komandos lenktynininkai. Baigiamos derinti dalyvavimo lenktynėse detalės ir su Didžiosios Britanijos komanda, kurios sportininkai į lenktynių Palangoje trasą išvairuos specialiai tam parengtą BMW 130 automobilį.

 

Įvertinta renginio svarba

 

„Džiaugiamės, kad „Omnitel 1000 km. lenktynės“ tampa prestižinėmis absoliučiai daugumai sportininkų, - teigia jas nuo pat pirmųjų rengiančios bendrovės „Promo Sportas“ direktoriaus pavaduotojas Darius Grinbergas. – Šiemet tai bus jubiliejinės, jau dešimtosios ilgų nuotolių lenktynės Palangoje. Dar svarbiau, kad jos vyks būtent tais metais, kai Lietuva minės savo vardo tūkstantmetį, o mūsų rengiamos lenktynės jau rado vietos ir šiai sukakčiai skirtų renginių sąraše. Dar pernai pasirašėme bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimo direkcija prie Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos. Remiantis šia sutartimi vienintelės šalyje automobilių sporto varžybos – „Omnitel 1000 km. lenktynės“ – įtrauktos į Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimo renginių sąrašą ir joms suteiktas šis garbingas vardas“.

 

Lenktynių organizatoriams – tai didžiulis įvertinimas ir kartu nemenkas įpareigojimas. Tačiau sukaupta didelė patirtis ir iki smulkmenų apgalvotos visos būsimojo renginio detalės leidžia neabejoti, kad varžybų organizatoriai pateisins ir sportininkų, ir žiūrovų lūkesčius, o dešimtosios „Omnitel 1000 km. lenktynės“ savo organizacija bei kovos azartu pranoks visas iki tol vykusias.

 

Šiemet, kaip ir pernai, jei varžybų organizatoriai sulauks daug norinčių dalyvauti lenktynėse Palangoje paraiškų, bus rengiamos kvalifikacinės varžybos, po kurių 47 sportininkai iškart pateks į pagrindines „Omnitel 1000 km. lenktynes“, o kiti, neperžengę atrankos varžybų barjero, dalyvaus 100 ratų lenktynėse, kurios, kaip ir pernai, vyks pagrindinių lenktynių išvakarėse.

 

Pagal naują varžybų reglamentą paskutiniai trys kelialapiai į „Omnitel 1000 km. lenktynes“ kaip paskatinamieji prizai šiemet atiteks trims pirmiesiems 100 ratų lenktynių prizininkams, o tai neabejotinai dar labiau didins šių trumpesnių, tačiau ne mažiau įdomių lenktynių intrigą.

 

Pagaliau startuos „Top Race“ serija

 

Dar viena naujovė, kuri neabejotinai turėtų sudominti ilgų nuotolių lenktynių gerbėjus, - šalyje organizuojama „Top Race“ lenktynių serija, apie kurią ilgai buvo kalbama, tačiau nuo kalbų taip ir nesugebėta prieiti prie darbų.

 

Šiemet sutarta, kad „Top Race“ lenktynių seriją sudarys kasmet tampančios vis labiau populiariomis ne tik „Omnitel 1000 km. lenktynės“, bet ir dvejos 4 val. lenktynės, vykstančios Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje ir kurių dalyviai iki šiol varžėsi dėl spaudos namų „ARX Baltica“ ir bendrovės „Kauno grūdai“ taurių ir kitų prizų.

 

Be abejo, šios trejos lenktynės gana skirtingos savo charakteristikomis, pačių lenktynių trukme, o kartu – ir jų svarba bei prestižu. Todėl „Top Race“ lenktynių organizatoriai sutarė, kad jei sportininkų pasiekimai abiejose 4 val. lenktynėse bus prilyginami vieneto koeficentui, tai „Omnitel 1000 km. lenktynių“ koeficientą sudarys 1,6.

 

„Top Race“ lenktynių serija bus atvira ir užsienio šalių sportininkams.