Ferrari gerbėjai yra labai turtingi. To įrodymas – Pekino “Red Gate” galerijoje vykusiame aukcione vienas kinas įsigijo vienetinį Ferrari 599 GTB Fiorano China modelį už išties rekordinę sumą – 1,2 milijonus eurų (apie 4 milijonus litų. Mokesčiai įskaityti). Pirkėjas panorėjo išlikti anonimu. Apie jį žinoma tik tiek, kad jis iš Šanchajaus.

 

Kuo šis Ferrari modelis toks ypatingas? Ferrari 599 GTB China automobilį garsus šiuolaikinis kinų dailininkas Lu Hao išmargino taip, kad jis primena senovinį suskilusį keramikinį Sunų dinastijos indą. Pasak Ferrari generalinio direktoriaus Marco Mattiacci, šis automobilis yra įspūdingas turtingo kinų meno palikimo ir itališko dizaino derinys.

 

Lu Hao yra pirmasis kinų menininkas, kuris dirba su Ferrari.


Gautos pajamos bus panaudotos Tsinghua universiteto kinų studentams ir jauniems dėstytojams paremti (tiems, kurie specializuojasi mašinų gamyboje). Dalis pinigų finansuos jų studijas universitete Italijoje (Politecnico di Milano).

 

Tame pačiame aukcione Ferrari gerbėjai galėjo įsigyti buvusį Giancarlo Fisichellos kombinezoną ir Michaelo Schumacherio šalmą su parašu.

 

Už rekordinę sumą parduotas “keramikinis” Ferrari 599 GTB Fiorano China yra vienas iš 599 GTB Fiorano China Limited Edition serijos automobilių. Kiti šios serijos automobiliai yra pilkai-raudonos spalvos. Jų bus pagaminta 12.

 

Automobiliai skirti paminėti 5 metų Ferrari veiklos Kinijos rinkoje sukaktį.