Kelių eismo taisyklių žinojimas ne visuomet garantuoja, kad kelių eismo taisyklių bus laikomasi. Pasirodo, yra didelė dalis vairuotojų, kurie nors ir atnaujina savo teorines žinias, bet sąmoningai arba nesąmoningai pažeidžia taisykles vairuodami, o paskui bando susimažinti baudą.

 

Dauguma vairuotojų (apie 60 proc.), išlaikę vairavimo egzaminą, praėjus tam tikram laikui tikrina savo kelių eismo taisyklių žinias, domisi įsigaliojusiais pakeitimais, sprendžia testus, kad galėtų prisiminti ar pasitikrinti savo kelių eismo taisyklių žinojimą, rodo autotransporto portalo Autogidas.lt apklausa. Tačiau didelė dalis (beveik 40 proc.) respondentų po egzamino išlaikymo jau niekuomet nebesidomi taisyklėmis ir nebeatnaujina žinių.

 

Nors dauguma savo teorines žinias reguliariai tikrina, didžioji dalis vairuotojų vis tiek pažeidžia kelių eismo taisykles, rodo autotransporto portalo Autogidas.lt apklausa. Vieni vairuojantys asmenys tai daro tyčia, kiti – nesąmoningai. Apie 60 proc. portalo Autogidas.lt respondentų teigia, kad sąmoningai taisyklių niekada nepažeidžia, nebent netyčia. Tačiau maždaug kas trečias vairuojantis asmuo pripažįsta, kad taisykles pažeidžia sąmoningai – tai daro kartais arba nuolatos. Taisyklių išvis nepažeidžia tik keli procentai respondentų. Taip pat vairuotojai, važiuodami užmiestyje, yra linkę viršyti greitį – maždaug 8 iš 10 vairuojančių asmenų būtinai važiuoja greičiau, nei leidžiama.

 

Jei pažeidusius kelių eismo taisykles vairuotojus sustabdo policijos pareigūnai, dauguma vairuotojų, norėdami susimažinti baudą, nesiginčija, pripažįsta, kad yra kalti, ir leidžia pareigūnams nuspręsti, kokią baudą jiems skirti. Kad yra nekalti, bando įrodyti tik vyrai, moterys nėra linkusios tokiose situacijose diskutuoti ar pateikti savo versijų. Taip pat apie 10 proc. portalo Autogidas.lt respondentų bando siūlydami pinigus susitarti su pareigūnais, kad gautų kuo mažesnę baudą arba jos išvis negautų.

 

Autogidas.lt informacija