Iki Lietuvos kartingo sporto federacijos rengiamų „Žiemos taurės“ pirmenybių pabaigos beliko vos vieno, paskutiniojo etapo varžybos, kurios vasario 7 dieną įvyks Aukštadvaryje. Kuo arčiau taurės turnyro finišas, tuo atkaklesnė kova, neretai balansuojanti tarp leistino ir draudžiamo, rezgasi tarp sportininkų.

 

Bene ryškiausias to pavyzdys - ketvirtojo etapo lenktynės, šeštadienį vykusios Vilniuje. Slidžioje, lietaus permerktoje trasoje, kurios dalyje blizgėjo ir ledo lopinėliai, darbo iki valiai užteko ne tik sportininkams, bet ir teisėjams, kuriems teko būti itin atidiems ir negailestingiems. Pirmą kartą net penktadaliui „Žiemos taurės“ turnyro dalyvių varžybų arbitrai buvo priversti taikyti įvairias sankcijas.

 

Bene labiausiai nukentėjo abu „Raket mini“ klasės važiavimus įtikinama persvara laimėjęs LMITKC (Lietuvos moksleivių informavimo ir techninės kūrybos centro) sportininkas Vytautas Keršys. Jo rezultatus ir iškovotus taškus teisėjai anuliavo, nes sportininkui apčiuopiamą persvarą padėjo įgyti techniniams reikalavimams neatitinkančios, chemiškai apdorotos padangos.

 

Anuliuoti buvo ir 125 kubinių centimetrų darbo tūrio variklius turinčių kartų su pavarų dėžėmis klasės dalyvio Mato Kiznio pirmojo važiavimo rezultatai, nes po važiavimo sportininko kartas buvo 1,2 kilogramo lengvesnis nei leidžia taisyklės. Dar prasčiau šiam sportininkui susiklostė ir antrasis važiavimas, kurio rezultatas irgi buvo anuliuotas, nes Matas trasoje sukėlė neleistiną incidentą, po kurio varžovas atsidūrė už trasos ribų.

 

img_0234.jpg

 

Papildomų baudos sekundžių, įtakojusių sportininkų rezultatą, už pernelyg didelį azartą ir įvairias pražangas neišvengė Vitalijus Gudzenka ir Jevgenijus Fedorenka.

 

Įtikinama Tito pergalė

 

Ketvirtojo etapo lenktynėse lyderio pozicijas dar labiau sustiprino LMITKC jaunasis sportininkas Titas Bučelis, laimėjęs abu masiškiausios (14 dalyvių) „Honda“ klasės važiavimus ir savo taupyklę papildęs dar 50 įskaitinių taškų.

 

Antroji vieta etapo varžybose atiteko Kauno kartingo sporto centro atstovui Benediktui Urbonui, pelniusiam 36 taškus ir pranokusiam trečiąją vietą užėmusį dar vieną LMITKC atstovą Rytį Reinį (33 taškai).

 

Po keturių etapų „Honda“ klasėje su 165 taškais pirmauja etapo laimėtojas T. Bučelis. Antrąją vietą užima R. Reinys (119 taškų), o trečiąją – B. Urbonas (114 taškų).

 

Tokia pat sėkmė Vilniuje lydėjo ir kaunietį, „MS kart“ atstovą Luką Stanevičių, irgi laimėjusį abu „Raket mini“ klasės važiavimus.

 

Po teisėjų korekcijos antrąją vietą šioje klasėje iškovojo svečias iš Kaliningrado, KKK klubo atstovas J. Fedorenka (40 taškų), o ant trečiojo nugalėtojų pakylos laiptelio užkopė LMITKC sportininkas Tomas Aniūnas, pelnęs 29 taškus.

 

L. Stanevičius – pagrindinis šios klasės pretendentas į „Žiemos taurę“, po keturių etapų iškovojęs 156 taškus. Tačiau ginklų dar nesudėjo ir antroje vietoje esantis ir tik 10 taškų lyderiui pralaimintis T. Aniūnas, ir su 140 taškų trečioje vietoje žengiantis LMITKC lenktynininkas Simas Tankevičius, kuris šeštadienį turėjo tenkintis ketvirtąja vieta.

 

img_0704.jpg

 

Slidi nugalėtojų garbės pakyla

 

Bene dramatiškiausia kova „Fun2Go“ kartodrome vyko galingiausiose, 125 kub. cm. darbo tūrio variklius turinčių kartų su pavarų dėžėmis ir be jų klasėse.

 

Tą vaizdžiai iliustruoja faktas, kad antrajame šios klasės kartų su pavarų dėžėmis važiavime įskaitinius taškus pelnė vos vienas sportininkas - Klaipėdos sporto klubo RKV atstovas V. Gudzenka. Iš viso surinkęs 41 tašką jis ir tapo ketvirtojo etapo nugalėtoju, o antroji vieta ir 25 taškai atiteko pirmąjį važiavimą laimėjusiam nugalėtojo bendraklubiui Sauliui Pocevičiui.

 

Kauno „Autorojaus“ sportininkui Laurynui Fedotovui tik 20 taškų užtikrino prizinę trečiąją vietą.

 

Po keturių etapų šioje klasėje apčiuopiamesnę persvarą įgijo etapo laimėtojas V. Gudzenka (146 taškai). Antras su 117 taškų žengia L. Fedotovas, o trečias – S. Pocevičius, prieš lemiamo etapo lenktynes turintis 104 taškus.

 

Ketvirtojo etapo lenktynės buvo pirmosios, kai ant nugalėtojų pakylos nepavyko užkopti 125 kub. cm. variklius turinčių kartų be pavarų dėžių klasės lyderiui, „Juta Racing“ sportininkui Ignui Gelžiniui, kuris Vilniuje buvo priverstas tenkintis ketvirtąja vieta.

 

Abu šios klasės važiavimus įtikinamai laimėjo latvis Kristaps Gasparovičs, atstovaujantis Klaipėdos RKV sporto klubui.

 

Net du lenktynininkai pelnė po 36 taškus. Geriau pasirodžiusiam antrajame važiavime „MS kart“ sportininkui Pauliui Paškevičiui pripažinta antroji vieta, o Panevėžio rajono MKSC lenktynininkas Vaidotas Šmatavičius turėjo tenkintis trečiąja.

 

„Nežinau, kas šiandien nutiko? Ar padangų neatitaikėme, ar paprasčiausiai tai nebuvo mano diena,“ - jau po varžybų kalbėjo šios klasės lyderis I. Gelžinis, po keturių etapų turintis 176 taškus ir beveik jau savo rankose – „Žiemos taurę“.

 

Antras – P. Paškevičius (128 taškai), o trečiąją vietą prieš lemiamo etapo batalijas su 103 taškais užima V. Šmatavičius.

 

img_0269.jpg

 

Nugalėjo LMITKC komanda

 

Ketvirtojo etapo varžybas laimėjo LMITKC komanda, kurios sportininkai Vilniuje pelnė 161 tašką. Ji dar labiau sutvirtino pirmenybių lyderės pozicijas ir prieš paskutiniojo etapo varžybas savo taupyklėje turi 509 taškus.

 

Antroji komandinės įskaitos vieta atiteko Klaipėdos RKV sportininkams (116 taškų), o trečioji – „MS kart“ atstovams (86 taškai).

 

Tačiau dėl antrosios pozicijos galutinėje „Žiemos taurės“ įskaitoje uostamiesčio sportininkų dar laukia įtempta kova, nes jie su 253 taškais prieš paskutiniojo etapo varžybas yra treti, o antrąją vietą užima „MS kart“ komanda, kol kas pelniusi 279 taškus.

 

audriusz.net nuotraukos