Oro temperatūrai nukritus žemiau nei dešimt laipsnių šalčio, daugeliui vairuotojų kyla sunkumų užvedant automobilius. Štai keletas praktinių patarimų, kurie galbūt padės išvengti nepatogumų.

1. Būtinai išminkite sankabą ir išjunkite bėgį. Taip sutaupysite sukimo energijos.
2. Jei jūsų automobilį varo dyzelinis variklis, iš pradžių kelis kartus pasukdami raktelį pašildykite žvakes. Tik po to bandykite vesti variklį.
3. Visais atvejais nebandykite „pjauti“ starterio ir „žudyti“ akumuliatoriaus. Užvedimo periodai turėtų būti trumpi, vos po 3–5 sekundes. Jei nepavyko, duokite akumuliatorių baterijoms minutę kitą atsigauti. Be to, trumpi starterio sukimo periodai išjudins sustingusį tepalą.
4. Išjunkite visus įmanomus elektros imtuvus: langų vėjelį, netgi radiją.
5. Įsiklausykite į starterio garsą: jei sūkiai silpni, spidometro apšvietimas blankus, o starteris vos pasuka variklio alkūninį veleną, nebekankinkite automobilio. Gali būti, kad jūsų akumuliatorių baterija išsikrovė dėl senumo. Tačiau tokios bėdos priežastis gali būti ir gedimas elektros sistemoje, kuro įpurškimo sistemoje.
6. Jei prireikia skubiai važiuoti, o akumuliatorius yra išsikrovęs, vairuotojai dažniausiai jį įkrauna kito automobilio akumuliatoriaus laidais, vadinamaisiais krokodilais. Bet tai nėra pats geriausias būdas, nes susidaro dideli srovės svyravimai, kurie gali rimtai pakenkti visai elektros sistemai. Tokiais atvejais akumuliatorių geriau išimti iš automobilio ir pastatyti šalia, tada nuo jo krauti.
7. Ar galima užvesti automobilį buksyruojant? Galima, jei jis su mechanine pavarų dėže. Tačiau tokiu atveju kyla du pavojai. Nepamirškite, kad kelias slidus, todėl, vos bandysite užvesti variklį iš eigos, automobilis gali užsiskersuoti. Be to, jei pro apšalusius langus blogai matysite, gali kilti avarinė situacija. Todėl imkitės visų įmanomų atsargumo priemonių.
8. Visuomet, o ypač žiemą, netaupykite kurui. Nepirkite pigesnio kontrabandinio, nepilkite iš statinių (nuosėdos gali užkišti filtrą). Jei jūsų automobilis nebe pirmos jaunystės, šalčiams ruoškitės iš anksto: laiku keiskite kuro ir oro filtrus, į degalus pilkite specialių priedų, kurie padės atšalus orams.
9. Prieš žiemą būtinai keiskite variklio ir transmisijos alyvą (nebent gamintojas rekomenduotų kitaip). Taupyti uždegimo žvakėms ir laidams taip pat nepatartina. Nekokybiška instaliacija ne tik sukels rūpesčių. Nuo elektros išlydžio gali kilti gaisras.