Ar norėtumėte, kad Jūsų automobilio standartinius numerius pakeistų išskirtiniai, vardiniai, atkreipiantys dėmesį? Kiek už juos sutiktumėte mokėti? O jeigu gautumėte numerį, kuris Jums asocijuotųsi su nemaloniais dalykais – keistumėte jį ar pasiliktumėte?

 

Autogidas.lt respondentai pasakoja, kad yra pastebėję pačių įvairiausių automobilių numerių, pavyzdžiui, 3D, X0X0, 2fast4you, SNAIP3R, BLONDINE, iloveu1, HOMEP, CRAZY1, ROLL1S, GOD:004, DRAG0N, ARMEN1, PYTHON, FTB, BOH 666, SKYGOD, DEV1L, GENIUS, J0KER ir kiti. Dauguma (beveik 80 proc.) vairuotojų teigia, kad norėtų savo transporto priemonę papuošti išskirtiniais numeriais, bet pripažįsta, kad ši paslauga kainuoja per daug. Tokių numerių nenorėtų 15 proc. vairuotojų, dar keli procentai niekada nesusimąstė apie tai ir nemato skirtumo, kai numeriai išskirtiniai ir kai standartiniai.

 

Dauguma vairuotojų už išskirtinius numerius sutiktų mokėti ne daugiau kaip 500 litų – po 25 proc. Autogidas.lt respondentų šiam reikalui skirtų iki 200 arba iki 500 Lt, dar 20 proc. - tik iki 100 litų. Nuo 500 iki 1000 litų už išskirtinių numerių įsigijimą mokėtų 19 proc. apklausos dalyvių, 2 proc. teigia, kad galėtų skirti ir kelis tūkstančius litų. Vos 7 proc. vairuotojų teigia, kad nemokėtų nė lito.

 

Neseniai žiniasklaidoje buvo aptarinėjama, kad kai kurie piliečiai sutiktų net sumokėti, kad negautų tokių numerių kaip „GAY“, „GEJ“, „FAK“, „FAG: ir pan. Autogidas.lt apklausoje respondentų buvo klausiama, kaip jie elgtųsi, jei gautų tokius ar panašius numerius, registruodami savo transporto priemonę. Dauguma (per 60 proc.) vairuotojų norėtų tokius numerius pasikeisti, tačiau nesutiktų už keitimą sumokėti, dar penktadalis vairuotojų sutiktų ir sumokėti. Nekreiptų dėmesio ir pasiliktų gautus numerius vos 18 proc. vairuotojų.

 

Atliktos apklausos rezultatai atskleidė, kad išskirtinius numerius vairuotojai apskritai vertina teigiamai ir, turėdami galimybę, pasinaudotų ja ir unikalius numerius užsisakytų. Paklausti, kokiam automobiliui tinka išskirtiniai numeriai, dauguma vairuotojų teigia, kad bet kuriam – svarbu, kad transporto priemonė būtų prižiūrėta ir stilinga ar kad numerių tekstas būtų parinktas logiškai. Su automobilio prabanga ir kaina numerius sieja vos keliolika procentų respondentų – jų nuomone, išskirtiniai numeriai tinka tik brangiam, prabangiam, prižiūrėtam automobiliui, kuris pats yra išskirtinis.

 

Jei galėtų pasirinkti nestandartinius numerius, vairuotojai pateikia pavyzdžių, kokie tie numeriai galėtų būti: MANTA7, CRAZY2, ANGRY1, OLIU6KA, POLICIJA, D0MAS, GOO999, WH1SKY, BOS888, I AM RICH, LAVONAS, WaveOn, JAV911 ir pan.

 

Autogidas.lt informacija