„National Electric Vehicles Sweden“ (NEVS) paskelbė, kad Kinijos nekilnojamojo turto milžinas „Evergrande Group“, reikšmingas elektromobilių startuolio „Faraday Future“ akcininkas, įsigijo kontrolinį NEVS akcijų paketą, rašo „autoexpress.co.uk“.

Po to kai 2012-aisiais SAAB paskelbė bankrotą, „Saab Automobile“ įmonės turtą įsigijo NEVS. Nuo to laiko mėginama atgaivinti SAAB vardą sudarant daugybę partnerystės sutarčių su investuotojais iš Kinijos ir Japonijos. Tačiau didesnio proveržio pasiekti taip ir nepavyko.

Tačiau dabar situacija gali pasikeisti iš esmės. Kontrolinį NEVS akcijų paketą įsigijusi „Evergrade Group“ suteikia ne tik finansinį užnugarį, tačiau kuria ir SAAB sugrįžimo planus.

Tiesa, jokių revoliucijų nežadama, tiesiog bus mėginama padaryti tai, ką NEVS planavo dar nuo 2014-ųjų. Tai yra, gaminti 9-3 modelio pagrindu sukurtus elektra varomus sedanus. Šiam tikslui Kinijoje buvo pastatyta ir gamykla, kurios gamybos pajėgumai turėtų siekti nuo 50 iki 220 tūkst. vienetų per metus.

Nors gamykla veikti pradėjo 2017-aisiais, tačiau pirmųjų čia pagamintų automobilių pirkėjai sulauks tik šiemet. 

Tuo metu naujojo savininko planai yra padidinti „NEVS 9-3 EV“ sedano gamybos apimtis ir daugiau dėmesio skirti autonominių automobilių tyrimams ir plėtrai.

Po to NEVS planuoja išplėsti savo interesus visame pasaulyje ir žada pradėti gaminti 9-3 EV elektromobilius gamykloje Trollhättan, Švedijoje. Tačiau šio žingsnio tikriausiai teks palaukti, nes pagrindinis planas – įsitvirtinti Kinijos rinkoje.

Visgi žvelgdami į ateitį NEVS užtikrina, kad 9-3 EV išlaikys savo „švedišką“ charakterį ir siūlys aukščiausius saugumo, technologijų ir vairavimo standartus, kurie SAAB vardą anksčiau garsino visame pasaulyje.

Šaltinis: http://technologijos.lt