Kelnas (Vokietija), gruodžio 12, 2012. Naujasis „Ford Transit Custom“ tapo pirmuoju komerciniu automobiliu autoritetingosios „EuroNCAP“ saugumo bandymuose pelniusiu aukščiausią įvertinimą – penkias žvaigždutes. Toks pat įvertinimas taikomas ir keleivių vežimui skirtai versijai „Tourneo Custom“.   

 

Geriausiu metų komerciniu automobiliu išrinkto „Transit Custom“ bendras saugumo lygis įvertintas 77 proc., taikant naują sunkiems automobiliams skirtą bandymų metodiką. 90 proc. įvertintas vaikų saugumas, 84 proc. – suaugusiųjų. Kitų saugumo priemonių rodiklis siekė 71 proc.

 

„Ford“ taip pat gavo jau septintąjį „EuroNCAP“ inovacijų prizą „Advanced“, pirmą kartą skirtą už komerciniame automobilyje diegiamą saugumą didinančią technologiją. „Transit Custom“ apdovanotas už eismo juostų stebėjimo ir perspėjimo sistemą „Lane Keeping Alert“.

 

„Transit Custom“ pakeitė saugumo suvokimą savo klasėje. Mes suderinome aukšto atsparumo plieno struktūrą, pėstiesiems saugią priekinę dalį ir geriausias rinkoje esančias saugumo technologijas tam, kad sukurtumėm aukščiausius saugumo standartus atitinkantį komercinį automobilį“, - sakė „Ford of Europe“ produktų plėtros viceprezidentas Barbas Samardzichas.

 

Vienos tonos keliamosios galios klasės „Transit Custom“ sukurtas taip, kad jo keleiviai ir pėstieji būtų maksimaliai apsaugoti visais avarijų atvejais. Jo kėbului panaudota daugiau nei 40 proc. aukšto atsparumo ir itin atsparaus plieno, o pati konstrukcija atlaikė daugiau nei 4500 virtualių susidūrimo simuliacijų ir 30 realių saugumo bandymų imituojant susidūrimus.

 

Jo priekinės dalies konstrukcijoje įdiegta daug sprendimų, padedančių apsaugoti pėsčiuosius susidūrimo atveju. Taip pat tai yra pirmasis „Transit“, kuriame sumontuotos užuolaidėlių tipo šoninės oro pagalvės priekyje sėdintiems keleiviams.

 

„Užtikrindamas tokio lygio keleivių ir pėsčiųjų apsaugą, „Ford Transit Custom“ nustato naują standartą savo klasėje. Tokio tipo automobilių bandymai yra nauja sritis ir „EuroNCAP“, todėl mums džiugu, kad jau turime automobilį, kuris atitinka penkių žvaigždučių reikalavimus“, - pažymėjo „EuroNCAP“ generalinis sekretorius Michielis van Ratingenas.

 

„Lane Keeping Alert” technologija vairo vibravimu ir garsu perspėja vairuotoją, jei automobilis išvažiuoja iš savo eismo juostos. „Transit Custom“ taip pat įrengta naujausia komunikacijos sistema SYNC ir pagalbos kelyje sistema „Emergency Assistance“, padedanti susisiekti su artimiausia gelbėjimo tarnyba. Ši technologija, taip pat apdovanota „EuroNCAP“ inovacijų prizu, diegiama į naujos kartos „Fiesta“, B-MAX, „Focus“ ir „Kuga“ modelius.

 

Keleiviams vežti skirta versija „Tourneo Custom“ taip pat pagerbta penkiomis „EuroNCAP“ žvaigždutėmis.

 

„Tourneo Custom“ vairavimo kokybe niekuo nenusileidžia įprastiems lengviesiems automobiliams ir gali būti parduodamas 8 arba 9 sėdimųjų vietų modifikacijos. Taip pat galima rinktis dviejų skirtingų ilgių ratų bazę