Vieni automobilį perka susitaupę pinigų, kai kurie parduoda turimą ir kitą renkasi už gautus pinigus, dar kiti – skolinasi. Tačiau dauguma lietuvių tvirtai apsisprendę – automobilis turi būti perkamas iš santaupų, o ne skolinantis.

 

Du iš trijų asmenų mano, kad automobilis – ne ta prekė, kuriai reikėtų skolintis, kad jei nėra pinigų, nereikia ir automobilio, rodo autotransporto portalo Autogidas.lt atlikta apklausa. Vis dėlto yra trečdalis asmenų, kurie, pirkdami automobilį, skolintųsi, naudotųsi lizingo arba išperkamosios nuomos paslauga. Pasak jų, automobilis neretai yra būtinybė, o sutaupyti visos reikiamos sumos neišeina.

 

Nusprendęs pasiskolinti pinigų automobiliui, tik kas antras respondentas skolintųsi iš tokią paslaugą teikiančios įmonės, banko ar kt. Kiti 50 proc. respondentų skolintųsi iš šeimos narių, draugų ar kitų artimųjų.

 

Paklausti, kokią sumą per mėnesį galėtų skirti įmokai, jei pirktų transporto priemonę išsimokėtinai, dauguma portalo Autogidas.lt respondentų teigia galintys skirti iki 300 Lt arba iki 500 Lt. Vos keli procentai galėtų per mėnesį mokėti nuo 500 Lt ir daugiau.

 

Autogidas.lt apklausos rezultatai rodo, kad šiuo metu dauguma automobilių pirkėjų ieško pigiausių automobilių. Beveik pusė respondentų pirktų automobilį, kuris kainuotų iki 5000 Lt, dar ketvirtadalis – iki 10000 Lt. 15 proc. apklausos dalyvių tinkama kaina iki 16000 Lt, dar dešimtadaliui – iki 25000 Lt. Likusiesiems keliems procentams patraukliausi brangesni nei 25000 Lt automobiliai.

 

Ar Jūs skolintumėtės pinigų automobiliui įsigyti?

 

Autogidas.lt apklausa