Turbūt kiekvienas vairuotojas ar pėstysis yra bent kartą matęs miesto gatvėmis ar užmiestyje lekiančius vadinamuosius kelių erelius, kurie ne itin rūpinasi ne tik savo, bet ir aplinkinių saugumu. Apklausos rodo, kad penktadalis vairuotojų įsitikinę, jog tokius nesaugiai vairuojančius asmenis padėtų pažaboti didesnės baudos už eismo prasižengimus.

 

Autotransporto skelbimų portalo Autogidas.lt apklausos rezultatai atskleidžia, kad penktadalis respondentų sutiktų, kad būtų didinamos baudos už eismo taisyklių pažeidimus. Kiti 25 proc. respondentų mano, kad tai neišspręstų problemos, likusieji kiek daugiau nei pusė apklausoje dalyvavusių asmenų pasisako prieš baudų didinimą argumentuodami, kad baudos dabar ir taip didelės.

 

Autogidas.lt respondentai teigia, kad baudų didinimas negarantuotų mažesnio eismo taisyklių pažeidimų skaičiaus, nesustabdytų lakstūnų keliuose. Svarbiausia, kad būtų užtikrintas baudų neišvengiamumas, kad kiekvienas net menkai prasižengęs vairuotojas iš tikrųjų neišvengtų atsakomybės.

 

Respondentai taip pat teigia, kad bauda ne visus paliečia vienodai – finansiškai pasiturinčius vairuotojus bauda paveikia mažiau nei tuos, kurie turi labiau skaičiuoti savo pajamas. Taigi baudų didinimas nebūtinai sustabdytų visus kelių eismo taisyklių pažeidėjus.

 

Autogidas.lt apklausoje dalyvavusieji taip pat mano, kad reikėtų labai griežtai bausti už pakartotinius prasižengimus. Baudas reikėtų didinti tiems, kurie prasižengia ne pirmąjį kartą – pirmą kartą galima prasižengti netyčia, dėl neapdairumo, o kai tai pasikartoja, rodo vairuotojo neatsargumą. Taip pat respondentai siūlo griežčiau bausti už vairavimą išgėrus, taikyti ilgesnį terminą atimant teisę vairuoti.

 

Iš Autogidas.lt apklausos rezultatų matyti, kad vairuotojai mato du pagrindinius dalykus, kurie turėtų padėti pažaboti kelių erelius – tai baudų neišvengiamumas ir griežtesnis baudų taikymas, pasikartojus pažeidimui.

 

Autogidas.lt informacija