Skubate iš vienos vietos į kitą, važiuojate automobiliu ir matote, kad priekyje – spūstis. Privažiavę pastebite, kad ji susidarė dėl įvykusios avarijos, o vairuotojai, kurie tiesiog važiuoja pro šalį, negali atsispirti pagundai paspoksoti, kas atsitiko, kaip automobiliai apgadinti ir pan.

 

Tokios situacijos itin piktina vairuotojus. Jie labai dažnai pastebi, kad įvykusios avarijos kelia kitų vairuotojų smalsumą ir taip susidaro nereikalingos spūstys. Netgi 64 proc. Autogidas.lt respondentų mano, kad dėl kitų vairuotojų noro pažiūrėti, kas įvyko, sutrukdomas eismas. 

 

Beveik kas trečias vairuotojas ne tik pastebi kitų smalsumą, bet ir pripažįsta, kad patys stabteli ir apsižvalgo, kas nutiko. Likusieji keli procentai apklausos dalyvių nėra pastebėję panašių situacijų.

 

Apklausos rezultatai atskleidė, kad lietuviai noriai padeda vairuotojams, ištiktiems nelaimės. Apie 70 proc. Autogidas.lt apklausoje dalyvavusių asmenų būtinai sustoja, jei avariją pastebi vieni iš pirmųjų, pravažiuoja tik tuo atveju, jei mato, kad yra sustojusių daug kitų žmonių ir situacija atrodo valdoma. Apie ketvirtadalis vairuotojų padeda, jei mato, kad nukentėjo žmonės. 

 

Padėti tiems, kurie pateko į avariją, vengia apie 5 proc. apklausos dalyvių.

 

Autogidas.lt informacija