„Volkswagen“ tikisi greito e-mobilumo proveržio ir dvigubina savo investicijas į įkrovimo infrastruktūrą. Grupė Europoje iki 2025 m. įrengs iš viso 36 000 stotelių, o 11 000 iš jų bus „Volkswagen“ – stotelės bus įrengtos šalia gamintojo gamyklų ir atstovybių visuose didžiuosiuose miestuose. Trys tokios greitos įkrovos stotelės atsiras ir Lietuvoje, sakoma pranešime žiniasklaidai.
Iš viso grupė Europoje investuos 250 mln. eurų. „Volkswagen“ prognozuoja, kad 70 proc. viso įkrovimo bus atliekama namuose arba darbe.
„Volkswagen“ priklausanti kompanija „Elli“ nuo 2020 m. įmonėms ir vartotojams pasiūlys visapusiškus krovimo sprendimus – nuo sieninių kroviklių iki ekologiškos elektros energijos integracijos.
„Elektromobilio įkrovimas turėtų būti toks pat įprastas, kai ir išmaniojo telefono. Todėl mums reikia gerokai padidinti įkrovimo stotelių skaičių viešosiose erdvėse ir nustatyti paprastas taisykles sieninių įkroviklių įrengimui namuose“, – teigia Thomas Ulbrichas, „Volkswagen“ valdybos narys, atsakingas už e-mobilumą.
„Volkswagen“ taip pat padėjo pamatus elektromobilių įkrovimui ilgų kelionių greitkeliais metu. Kartu su partneriais, iki 2020 m. „Volkswagen“ įrengs 400 greitojo įkrovimo stotelių su 2 400 krovimo punktų šalia pagrindinių greitkelių ir kelių Europoje. Baltijos šalys taip pat taps šios svarbios transformacijos dalimi.
Krausis dvylika elektromobilių
„Krovimo infrastruktūra taps vis didesniu e-mobilumo proveržio Europoje veiksniu. 2020-2021 m. net septynios ypač greito įkrovimo stotelės bus įrengtos Baltijos šalyse: po dvi Latvijoje ir Estijoje bei trys Lietuvoje. Šios stotelės turės nuo 2 iki 12 greitojo įkrovimo lizdų – tai reiškia, kad vienu metu greituoju įkrovimu, nė kiek nesumažėjant pajėgumui, galės naudotis nuo 2 iki 12 automobilių. Be to, šios stotelės bus gerokai galingesnės nei dabar naudojamos 50 kW. Jos pritaikytos didelėms baterijoms ir galingesniems automobiliams, tokiems kaip „Volkswagen“ „ID.“ šeimos modeliai“, – pasakojo Justas Nekrošius, „Volkswagen“ prekės ženklo vadovas Baltijos šalyse.
Viešosios įkrovimo stotelės bus naudojamos maždaug 25 proc. krovimų. Planuojama bendradarbiauti ir su prekybos tinklais tam, kad apsipirkinėdami klientai galėtų patogiai įkrauti savo automobilius.
„E-mobilumas turi potencialo tapti tikra Europos sėkmės istorija. Laukiame, kol galėsime su rinka ir politikais susivienyti tam, kad kartu pasiektume technologijomis pagrįstą struktūrinę transformaciją“, – sako už E-mobilumą atsakingas valdybos narys Tomas Ulbrichas.
Šaltinis: http://technologijos.lt