Vieno policijos padalinio Estijoje vadovas išplatino viešą laišką vairuotojams, kuriame nedviprasmiškai primenama, kad keliais vairuojami ne tankai. Kol Lietuvos policijos pareigūnai nieko panašaus nesugalvojo, savo skaitytojams pateikiame Estijos policijos komisaro kreipimąsi.

 

15min.lt mano, kad šiame komisaro Alvaro Ottokaro laiške, kurį išspaudino naujienų portalas postimees.ee, pateikiamos mintys aktualios ir mūsų šalies eismo dalyviams.

 

Komisaras rašo:

 

Vairuotojai, jūs vairuojate tanką ar automobilį?

 

Gerbiamieji vairuotojai!

Man ir mano kolegoms, anksti ryte važiuojantiems į darbą, kaskart krinta į akis tai, jog kai kurie vairuotojai aplink mus visai nesirūpina eismo saugumu. Tokios mintys kyla dėl to, jog nei nuo priekinių, nei nuo šoninių automobilio stiklų nebūna nugramdytas per naktį užsitraukęs šerkšnas. Iš automobilio vairuotojai tik užmeta akį į kelią, o ne žiūri į jį. Ši situacija sumažina apžvalgos lauką ir didina avarijų galimybes.

 

Vairuojant automobilį eismo saugumui didelę įtaką daro matomumas ir automobilio techninė būklė. Matomumui didelę įtaką turi gerai sureguliuoti automobilio žibintai ir stiklų skaidrumas.

 

Štai todėl policija nuolat atkreipia dėmesį ne tik į automobilių techninę būklę, bet ir į jų išvaizdą, švarą. Nešvarūs priekiniai žibintai mažina matomumą ir atsiradus kliūčiai kelyje vairuotojams ne visada pavyksta išvengti susidūrimo.

 

Primename, kad kategoriškai draudžiama tamsinti priekinius šoninius automobilio langus, kadangi tai irgi mažina matomumą. Jau minėjome, kad kuo blogesnis matomumas, tuo labiau didėja galimybės patekti į avariją.

 

Taip pat atkreipiame vairuotojų dėmesį, kad automobiliuose draudžiama montuoti žibintus, kurie nenumatyti gamintojo. Netinkamai sumontuoti ir sureguliuoti žibintai akina priešais važiuojančių automobilių vairuotojus ir dėl to kelyje kyla pavojingų bei avarinių situacijų.

 

Policija visiems linki saugaus kelio!