Tik prabėgęs laikas pasakys, ar pirmasis šio automobiliuko skrydis bus toks pat svarbus automobilizmo isorijoje kaip brolių Raitų skrydis, bet šiai dienai Terrafugia yra turbūt perspektyviausias iš skraidančiųjų automobilių prototipų. Pirmą kartą pristatyta 2006 metais Terrafugia Transition, sukurtas penkių pilotų, besimokiusių viename universitete, buvo parodytas publikai, bei atliko bandomąjį skrydį.

Šis automobilis skiriasi nuo kitų prototipų tuo, kad yra labai kompaktiškas (gali tilpti į įprastą garažą) iš automobilio į lėktuvėlį gali pavirsti per 30 sekundžių. Taip pat gali nuskristi visai nemažą ~720 km atstumą, pasiekdamas 185 km/h greitį. Pranešime spaudai rašoma, kad automobilis žeme gali važiuoti „greičiu, reikalingu automagistralėse“ taigi, spėju, kad ant žemės „mažylis“ nebus toks greitas.

Automobliukas tiek ore, tiek žemėje yra varomas to paties variklio, kuriam, beje, nereikia specialaus benzino. Tiks bet kuris, kurį rasite artimiausioje kolonėlėje.

 Visai gerai būtų su tokiu į darbą važinėti – kamščiuose nereikėtu stovėti. Beje, vos nepamiršau, tam, kad įsigyti automobiliuką reikės gauti piloto licenziją. Na ir kaina pait pat „kandžiojasi“. Už pirmos kartos skraidantį automobilį teks pakloti 194 000 JAV dolerių, nors iki serijinės gamybos bei laisvos prekybos jam dar toli. Tikėsimės, kad kada nors bus labai naturalu stebėti  automobilius, kylančius nuo gatvių ir skraidančius įvairiausiomis kryptimis ;)