Kaip reaguojate, vairuodami netoliese išvydę policijos pareigūnus? Įsitempiate, baiminatės, Jus kaip tik pagauna azartas, o galbūt policijos pareigūnai Jums nekelia jokių emocijų ir nebijote būti sustabdyti?

 

Vos trys vairuotojai iš dešimties visiškai nesijaudina, išvydę eismą stebinčius policijos pareigūnus, parodė transporto skelbimų portalo Autogidas.lt atliktos vairuotojų apklausos rezultatai. Netgi tie, kurie nepažeidė jokių kelių eismo taisyklių, vis tiek visuomet jaučia didelę įtampą (trečdalis respondentų), kai pamato netoliese stovinčius pareigūnus, galinčius sustabdyti ir patikrinti.

 

Dar trečdalis vairuotojų pripažįsta, kad kaskart, išvydę netoliese policijos pareigūnus, jaudinasi, tačiau nepavadintų to įtampa. Apie 7 proc. vairuotojų įtampą jaučia visuomet, nes visuomet būna pažeidę kelių eismo taisykles.

 

Iš trečdalio vairuotojų, kurie teigia visiškai nesijaudinantys, pastebėję policijos pareigūnus, 7 proc. teigia, kad nesijaudina net ir tais atvejais, jei būna padarę kokį nors prasižengimą, o 6 proc. vairuotojų sustabdymas yra tokia įprasta procedūra, kad jie jau nebekreipia į ją dėmesio.

 

Paklausti, ar dažnai juos sustabdo policija, dauguma vairuotojų teigia, kad labai retai, pavyzdžiui, kartą per metus (38 proc. respondentų). Vis dėlto beveik pusę apklausos dalyvių policijos pareigūnai sustabdo dažniau: penktadalį maždaug kartą per pusmetį, beveik penktadalį kartą per ketvirtį, likusiuosius – kas mėnesį ar net kelis kartus per mėnesį.

 

Beveik kas penktas vairuotojas, nors dauguma jau vairuoja bent kelerius metus, džiaugiasi, kad apskritai dar nė karto nėra stabdytas.

 

Autogidas.lt informacija