Gruodį „Toyota“ prognozavo, kad bendras metų veiklos praradimas sieks 150 mlrd. jenų (1,65 mlrd. JAV dolerių). Tačiau dabar minėta automobilių gamintoja pranešė prognozuojanti, kad praėjusių metų veiklos nuostoliai bus net tris kartus didesni ir sieks 450 mlrd. jenų. Metinius nuostolius „Toyota“ bus patyrusi pirmą kartą per 70 metų.

Nors Japonijos automobilių gamintoją per pasaulį besiritanti finansų krizė paveikė ne taip žiauriai kaip konkuruojančias JAV automobilių gamintojas, „Toyota“ susidūrė su akivaizdžiu automobilių paklausos smukimu.

Be to, įmonės pelną sumažino jenos stiprinimas. Dėl šio žingsnio sumažėjo automobilių gamintojos pelnas užsienyje. Prognozuodama metinius veiklos nuostolius, „Toyota“ pranešė, kad vien per spalį–gruodį patyrė 164,7 mlrd. jenų nuostolius.

Japonijos automobilių gamintoja taip pat sumažino savo automobilių pardavimo prognozes 2008–2009 finansiniais metais nuo 7,54 mln. iki 7,32 mln.

Per metus iki 2008 m. kovo pabaigos bendrovė buvo pardavusi 8,193 mln. automobilių.

Gruodį „Toyota“ vadovas Katsuaki Watanabe pranešė, kad dabartinis pasaulio ekonomikos nuosmukis pasitaiko tik „kartą per šimtus metų“.

„Toyota“ mažina gamybą ir pranešė, kad sausio–kovo mėnesiais 14-ai dienų bus sustabdytos visos Japonijos gamyklos.