Sena kaip pasaulis klišė, kad moterys žymiai prasčiau už vyrus stato automobilius, paneigta. Naujo tyrimo rezultatai rodo priešingai.

Pasirodo, kad dailiosios lyties atstovės automobilių stovėjimo aikštelėje manevruoja geriau, rašo telegraph.co.uk.

Didžiosios Britanijos automobilių stovėjimo aikštelėse įrengtų stebėjimo kamerų užfiksuoti įrašai parodė, kad nors moterys automobilį stato ilgiau, jos dažniau jį pastato stovėjimo vietos viduryje.

Šis tyrimas – vienas iš išsamiausių tyrimų apie skirtingų lyčių vairavimo įgūdžius. Jis apėmė 7 charakteristikas, apibūdinančias statymo stilių.

Paaiškėjo, kad moterys lengviau atranda tuščią`stovėjimo vietą, tiksliau apgalvoja kiekvieną manevrą ir dažniau taiko per instruktoriaus pamokas išmoktus statymo atbuline eiga būdus.

Tačiau vyrai geriau įgudę statyti automobilį priekiu, labiau pasitiki savimi ir todėl rečiau kada nusprendžia perstatyti automobilį, nors ir pamato, kad pastatė ne visai tinkmai.

Susumavus rezultataus paaiškėjo, kad moterys iš 20 taškų surinko 13,4, o vyrai – 12,3.

Neilas Beesonas, profesionalus vairavimo instruktorius tokius tyrimo rezultatus pavadino „stebinančiais“.

„Mano patirtis rodo, kad vyrai geresni mokiniai ir per vairavimo pamokas pasirodo geriau nei moterys“, – aiškino jis, tačiau pridūrė – „Vis dėlto gali būti, kad moterys ilgiau išsaugo informaciją“.

„Tai įrodymas, kad turėtume labiau gerbti vairuojančias moteriškos lyties kolegas – faktai yra faktai“, – konstatavo instruktorius.

Tyrimą užakė automobilių statymo kompanija „NCP“. Ji pasamdė tyrėjų komandą stebėti 25000 vairuotojų jų 700 stovėjimo aikštelių visoje Didžiojoje Britanijoje. Stebėjimas truko daugiau nei mėnesį.

Kiekvienas vairuotojo statymo aspektas buvo įvertintas ir susumuotas į bendrą „automobilių statymo koeficientą“ pagal lytį.

Pirmoji kategorija buvo skirta išmatuoti žmogaus gebėjimą surasti laisvą stovėjimo vietą. Paaiškėojo, kad dauguma vyrų yra pernelyg nekantrūs ir po aikštelę važinėja per greitai, tad laisvas vietas dažnai praleidžia. Lėčiau važinėjančios moterys dažniau pastebi laisvas sovėjimo vietas ar automobilius, kurie netrukus išvažiuos ir atlaisvins vietą.

Daugiau nei du trečdaliai moterų prieš įvažiuodamos į stovėjimo vietą automobilį pastato į patogią poziciją. Taip elgiasi tik šiek tiek daugiau nei pusė stebėtų vairuojančių vyrų.

39 procentai stebėtų vairuojančių moterų „švariai“ važiuoja atbuline eiga, tuo tarpu taip elgiasi tik 28 procentai vyrų.

Vyrai automobilį pastato žymiai greičiau – jų vidurkis vos 16 sekundžių. Moterys užtrunka ilgiau, vidutiniškai 21 sekundę.

Visgi sugaištas laikas atsiperka, mat 52 procentai moteriškos lyties vairuotojų automobilį pastato laisvos stovėjimo vietos viduryje. Taip pastačiusių vyrų perpus mažiau – 25 procentai.