Šiuolaikinio miesto gyventojai taip priprato prie automobilių signalizacijos garso, kad nebekreipia į jį jokio dėmesio, todėl dabar tokios įrangos efektyvumas yra beveik nulinis.

Tokią išvadą padarė vienos Didžiosios Britanijos draudimo kompanijos ekspertai, surengę didelio masto eksperimentą keturiuose Didžiosios Britanijos miestuose – Londone, Glazge, Kardife ir Mančesteryje.

Šiuose miestuose vienai valandai buvo pastatytas automobilis su kaukiančia signalizacija. Netoliese įrengta slapta kamera fiksavo praeinančių žmonių reakciją.

Eksperimento rezultatai nustebino ekspertus: iš 115 žmonių, kurie per kontrolinę valandą atsidūrė šalia kaukiančio automobilio, nė vienas nesikreipė į policiją.

 

Didžioji dauguma praeivių tiesiog ignoravo garsą. Glazge, pavyzdžiui, tik du iš 22 žmonių susidomėjo automobiliu, tačiau ir tie apžiūrėję jį ir įsitikinę, kad stiklai neišdaužti ir durys neatidarytos, nuėjo savo keliais.

„Automobilio signalizacijos garsas tapo tokiu pat „baltuoju triukšmu“, kaip šunų lojimas, skrendančio lėktuvo garsas ar iš kaimyninio lango sklindantis televizoriaus keliamas triukšmas“, – tokią išvadą padarė eksperimento organizatoriai ir pasiūlė automobilių savininkams rinktis efektyvesnes apsaugos priemones.