Ilgai vairuoti mašina – pavojinga, nes žmogus pasijunta tarsi būtų apsvaigęs nuo alkoholio.
Todėl, kad ir dviejų valandų automobilio vairavimas naktį daro didelį poveikį vairuotojo dėmesingumui ir atidumui.
Prie tokios išvados priėję britų ekspertai siūlo šalies vyriausybei įvesti apribojimą, neleidžiantį vairuotojams ilgiau nei dvi valandas automobilio vairuoti naktį, kad išvengtų eismo nelaimių keliuose, rašo „The Telegraph“.
Problemos esmė ta, kad skirtingai nei apsvaigus nuo alkoholio, policininkai negali išmatuoti vairuotojo nuovargio lygmens.
Tačiau norėdami išsiaiškinti, kaip nuovargis daro įtaką vairuotojo savijautai, Utrechto universiteto mokslininkai atrinko 14 sveikų vyrų, kuriems 21-25 metai, grupę.
Ekspertams prižiūrint kiekvienas eksperimento dalyvis vairavo automobilį naktį dvi, keturias ir net aštuonias valandas. Be to, jie turėjo palaikyti daugiau nei 120 km per valandą greitį ir laikytis kelio juostos centro.
Vaizdajuostė užfiksavo, kiek eksperimento dalyviai saugiai važiavo.
Tyrimo pabaigoje mokslininkai palygino šių vairuotojų dėmesingumą ir atidumą su tais asmenimis, kurie vairavo apsvaigę nuo alkoholio.
Paaiškėjo, kad per dvi valandas, praleistas prie vairo, vairuotojai jau darė tas pačias klaidas, kaip ir tie, kurių kraujyje buvo 0,05 proc. alkoholio, per tris valandas atitinkamai 0,08 proc. alkoholio kraujyje, per keturias - 0,10 proc.
Visa tai liudija, kad nuovargis - labai rimtas reikalas, nors pats vairuotojas to ir nejaučia.