Pastaraisiais mėnesiais Lietuvos keliuose vėl ėmus didėti avaringumui, specialistai sako, jog prieš kelerius metus priimtos drausminimo priemonės "išsikvėpė", trečiadienį rašo dienraštis "Lietuvos žinios".

Pastaruosius kelerius metus Lietuvoje žuvusiųjų skaičius keliuose nuolat mažėjo. Tačiau jau kurį laiką specialistai stebi pavojingą reiškinį - žuvusiųjų keliuose pastaruoju metu beveik nemažėja, o nuo vasaros pradžios, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, daugėja sužeistųjų per eismo įvykius.

Saugaus eismo specialistai šių metų pradžioje įspėjo, kad džiaugtis sumažėjusiu avaringumu - dar per anksti. Nors 2008 metais sugriežtinus vairuotojų atsakomybę situacija keliuose ėmė gerėti, tai buvo tik vadinamųjų trumpalaikio poveikio priemonių efektas.

Anot specialistų, šios priemonės iš tiesų duoda norimą rezultatą, tačiau jų trūkumas - trumpalaikis poveikis. Mat per kelerius metus eismo dalyviai prisitaiko prie griežtesnės tvarkos ir jos efektyvumas pradeda blėsti.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Transporto inžinerijos fakulteto docentas Saugirdas Pukalskas "Lietuvos žinioms" sakė, kad pastaruosius keturis mėnesius augantis avaringumas rodo, jog prieš kelerius metus priimtos drausminimo priemonės išsikvėpė.

Jo teigimu, panaši situacija susiklostė ir Latvijoje, kur priėmus tam tikras įstatymo pataisas staigiai kritęs avaringumo lygis po tam tikro laiko smogė dar didesne jėga.


"Eismo saugumas yra ta sritis, į kurią būtina nuolat investuoti. Negalima atsipalaiduoti, nes visas ankstesnis indėlis nueis perniek. Dvejus metus avaringumas mūsų krašte mažėjo, bet stebuklas amžinai tęstis negali - reikia diegti naujas priemones. Juk iš 27 ES šalių pagal žuvusiųjų keliuose skaičių Lietuva geriau atrodo tik už Latviją, Lenkiją, Rumuniją, Bulgariją ir Graikiją", - sakė S.Pukalskas.