Skandinaviško kapitalo ne gyvybės draudimo bendrovės „If draudimas“ atlikta apklausa parodė, kad nors didžioji dauguma (87 proc.) vairuotojų saugos diržą segasi visada, 56 proc. nepasirūpina, kad prisisegtų ir galinėse sėdynėse sėdintys keleiviai.

 

„Savo klientams visada primename, kad saugos diržas – paprasčiausia ir efektyviausia iki šiol atrasta saugos priemonė automobilyje. Džiaugiamės, kad beveik nebeliko vairuotojų piktybiškai nesisegančių diržų. Šia apklausa siekiame atkreipti dėmesį ne tik į vairuotojų, bet ir į keleivių saugumą,“ – sako „If draudimas“ verslo direktorius Saulius Peleckas.

 


56 proc. vairuotojų veža tik saugos diržu prisisegusius keleivius, 42 proc. pasirūpina tik šalia, priekinėje sėdynėje sėdinčiu asmeniu – jis saugos diržą prisisega. 2 proc. respondentų prisipažino, kad saugos diržus naudoja, tačiau kartais tiesiog pamirštą juos prisisegti.

 

Draudimo bendrovės ekspertai atkreipia dėmesį, kad autoįvykio metu vairuotojas yra ne tik morališkai, bet ir teisiškai atsakingas ne tik už pėsčiųjų ar kitame automobilyje esančių žmonių sužalojimą, bet ir už savo paties vežamus keleivius. Privalomojo draudimo įstatymas numatė tik 1000 EUR moralinei žalai atlyginti, tad šios sumos keturiems keleiviams gali ir nepakakti.

 

Be to, neprisisegę keleiviai kelia grėsmę ir paties vairuotojo saugumui. 80 kilogramų sveriantis ant galinės sėdynės sėdintis vyras į priekyje sėdinčius asmenis avarijos metu rėžiasi 2 tonų svoriu. Ypatingai rizikuoja vaikai – 3 iš 4 vaikų galėjo išvengti sužalojimų, jei tėvai juos būtų vežę saugos kėdutėje.

 

„If draudimas“ apklausė 462 interneto tinklapio lankytojus. Apklausoje buvo klausiama įvairių klausimų, susijusių su asmens saugumu vairuojant bei pateikiami patarimai, kaip išvengti nelaimingų atsitikimų. „If draudimas“ nelaimingų atsitikimų prevencijai skiria daug dėmesio, net yra įkūręs fondą „Gyvenkime saugiau“, remianti visuomenės saugumo iniciatyvas.