Neapsigaukite perskaitę etiketę “konceptas”, kurią Alfa priklijavo šiam mažyliui. Automobilis tikras. Alfa Romeo ruošiasi pradėti jo gamybą kiek vėliau šiais metais. Rinka į kurią jis nusitaikęs - tai dabartiniai MINI Cooper SJCW(211AG), Renault Clio RS (197AG) klientai.

MiTo GTA (GTA iššifruojama kaip Gran Turismo Allegrito – lengvoji “touring” klasė) pateisinant pavadinimą svoris sumažintas naudojant karbonines dalis – tokias kaip galinis spoileris, stogas, veidrodėliai, daug aliuminio lydinio stabdžių sistemoje, važiuoklėje.

Tam kad pagerinti važiavimo dinamiką Alfa didele dalimi pakeitė važiuoklę, pažemindama ją 20mm,  galinėje važiuoklėje naudojami “aktyvūs” pakabos elementai siekiant sukietinti galinę važiuoklė. Bus naudojami nauji Brembo stabdžiai.

MiTo išvaizda buvo patobulinta spoilerių rinkiniu, kuris, kaip teigia gamintojai, prideda gerokai daugiau sukibimo su keliu, o taip pat žymiai pagerina modelio aerodinamiką.

Gražiausia modelio vieta, mano nuomone, galinė dalis su masyviu difuzorium ir dviem duslintuvais centre, plius neįkyrus spoileris aukščiau. Tiesiog fantastiška.

Beje, tikėsimės, kad nors ir krizė kieme, Alfa nemontuos ant šio gražuolio šitų priekinių lempų nuo 1999m Lancia Lybra, kurios, mūsų subjektyvia nuomone, gadina visą priekinę šio automobilio dalį.