nuo kiek metu galima isilaikyti 49 kubu motociklo teises

Создал Пользователь 2016-08-15
2016-08-15 14:10
man visi sako kad tik nuo sesiolikos
tai nusprendziau prasyti ir paklausti jusu
2016-08-15 16:53
NEGI SUNKU PASKAMBINT I REGITRA AR UZEITI JU SVETAINEN

TEISĖ VAIRUOTI MOPEDUS SUTEIKIAMA NUO 15 METŲ

VĮ „Regitra“ primena, kad teisę vairuoti mopedus ir lengvuosius keturračius motociklus (AM kategorijos transporto priemones*) gali įgyti ne jaunesni kaip 15 metų asmenys.

AM kategorijos transporto priemonių vairuotojo pažymėjimas išduodamas VĮ „Regitra“ egzaminų centre išlaikius teorinių žinių patikrinimo egzaminą (praktikos egzamino laikyti nereikia).

Užsiregistruoti teorijos egzaminui galima VĮ „Regitra“ interneto tinklalapyje . Registruodamasis asmuo gali pats pasirinkti pageidaujamą egzaminų centrą ir egzamino laiką.

Šį egzaminą laikyti leidžiama savarankiškai pasiruošus (jei asmuo pageidauja, jis gali baigti ir mokymo kursą vairavimo mokykloje. Mokymo turinys ir struktūra išdėstyti Vairuotojų pirminio mokymo tvarkoje (Žin., 2008, Nr. 91-3641).

Prieš laikydamas egzaminą, būsimasis mopedo ar lengvojo keturračio motociklo vairuotojas turi pateikti savo pasą arba asmens tapatybės kortelę bei galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo pažymą ir sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą, kad baigė mokymą pagal privalomojo pirmosios pagalbos mokymo programą.

Atkreipiame dėmesį, kad asmuo, turintis vairuotojo pažymėjimą, suteikiantį teisę vairuoti kitas motorines transporto priemones, gali vairuoti ir mopedą.

Nuo 2008 m. rugsėjo 1 d. mopedų vairuotojams mokymo įstaigų išduoti dokumentai, kad asmuo moka kelių eismo taisykles, negalioja. Mopedų vairuotojai privalo turėti vairuotojo pažymėjimą.

2010 m. sausio 1 d. Lietuvoje buvo įregistruota 15 050 mopedų.

_
*Mopedai yra dviratės motorinės transporto priemonės, kurių didžiausias konstrukcinis greitis ne mažesnis kaip 25 km/h ir ne didesnis kaip 45 km/h ir kurių variklio cilindro darbinis tūris ne didesnis kaip 50 kub. cm. Lengvieji keturračiai motociklai yra keturratės motorinės transporto priemonės, kurių eksploatacinė masė ne didesnė kaip 350 kg, didžiausias konstrukcinis greitis ne didesnis kaip 45 km/h. (Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymas).Ваше послание

Вопросы и комментарии
Уважаемый клиент, не найдя ответы на ваши вопросы в Помощь, пожалуйста, свяжитесь с нами, наши консультанты с удовольствием ответят на ваши вопросы в рабочее время с 09:00 до 17:00. Оставьте свой подробный комментарий и введите контакты в форме ниже.
iЭти данные необходимы, чтобы мы могли связаться с вами
iЭти данные необходимы, чтобы мы могли связаться с вами