Šiltuoju metų laiku gatvėse padaugėja motociklais važinėjančių asmenų. Didžioji dalis tų, kurie motociklo neturi ir nevairuoja, pripažįsta, kad norėtų jį vairuoti. Dauguma vairuotojų teigia, kad motociklininkai vairuoja tvarkingai, o motociklininkai pastebi, kad kartais kitų transporto priemonių vairuotojai sukelia kliūčių motociklų vairuotojams.

 

Didžioji dalis respondentų teigia, kad motociklo nevairuoja, nes neturi reikiamos kategorijos vairuotojo pažymėjimo (66 proc.) arba jiems gaila pinigų šiai transporto priemonei (27 proc.). Beveik dešimtadalis (7 proc.) mano, kad tai labai rizikinga – baiminasi dėl savo ir aplinkinių saugumo, tad nesiryžta vairuoti motociklo.

 

Jei nuspręstų pirkti motociklą, daugumą labiausiai domintų sportiniai (29 proc.), gatvės (27 proc.), klasikiniai (16 proc.) arba krosiniai (10 proc.) motociklai. Kitų tipų motociklai ar motoroleriai domintų mažesnę dalį portalo Autogidas.lt tyrime dalyvavusių asmenų.

 

Paklausti, kaip vertina šiuo metu gatvėse važinėjančių motociklininkų vairavimą, didžioji dalis (89 proc.) vairuotojų mano, kad dauguma motociklininkų vairuoja tvarkingai, laikosi kelių eismo taisyklių, saugumo reikalavimų, paiso kitų eismo dalyvių, tik vos vienas kitas šiek tiek išsišoka. Kai kurie vairuotojai atkreipia dėmesį, kad motociklininkai turi būti dar apdairesni nei kitų transporto priemonių vairuotojai, nes jiems tenka įvertinti daugiau aplinkybių (rūpintis keblesniu stabdymu, svorio pernešimu ir kt.). Apie dešimtadalis vairuotojų mano, kad dauguma motociklininkų vairuoja netinkamai, o tik vienas kitas – tvarkingai.

 

Apie pusė motociklus vairuojančių asmenų pastebi, kad kartais patys automobilių vairuotojai trukdo važiuoti motociklininkams: neleidžia aplenkti, spaudžia prie kelkraščių, užkerta kelią prie sankryžų. Vis dėlto pusė motociklininkų su tokiomis problemomis nesusiduria – jiems automobilių vairuotojai nesudaro kliūčių važinėti.

 

Autogidas.lt skelbimų statistika rodo, kad šiuo metu didžiausią pasirinkimą turi tie, kurie nori įsigyti mopedą arba motorolerį (trečdalis skelbimų), superbike, streetbike (po dešimtadalį skelbimų), čioperį, enduro, krosinį arba klasikinį (šiek tiek mažiau nei po dešimtadalį motociklų pasiūlos) motociklą. 

 

Autogidas.lt informacija