Važiuoja kaip automobiliai, valdomi kaip reaktyviniai lėktuvai… Taip taip, tai pagal užsakymą amerikiečių tiuningo kompanijos Galpin Auto sports JAV karinėms oro pajėgoms sukurti du automobiliai – Ford Mustang “X-1” ir Dodge Challenger “Vapor”. Jų sukūrimo tikslas, kai kam galintis skambėti absurdiškai – jaunimo pritraukimas į karines oro pajėgas... Na, bet mes čia apie automobilius. Taigi...
Pirmasis paminėtas yra Ford Mustang X-1. Tai perlamutrinės baltos spalvos „aparatas“, kurio viduje galima pasijausti tarsi esant reaktyvinio naikintuvo piloto kabinoje. Ši „kabina“ sudaryta iš vieno katapultos krėslo centre („jeigu ką“ atvejui), iš abiejų centrinio valdymo pulto pusių esančių pedalų, iš viduryje patalpintos skrydžių lazdos (vietoj vairavimo sistemos) ir iš pažangaus 3 prietaisų skydo su sensoriniu ekranu ir jautriaisiais elementais naktiniam ir šiluminiam matymui. Nors prietaisų skydas ir užima nemažai vietos bei gerokai pablogina matomumą pro priekinį langą, su tokiomis prietaisų galimybėmis tai niekam nerūpi. Na o vertikaliai atsidarančios durys padeda dar labiau sustiprinti „kaip reaktyvinis“ jausmą X-1 modelyje.
Tas pats jausmas išlieka ir Dodge Challenger modelyje „Vapor“. Kariniai aspektai čia matomi jau ir automobilio išorėje, kuri yra ypatinga dėl pagal užsakymą pagamintos itin slaptos 2 režimų išmetimo sistemos (pirmuoju režimu automobilis gali važiuoti visiškai tyliai, antruoju – agresyviai „riaumoti“), dėl vibracinio gaubto, dėl artumo daviklių ir dėl kameros, veikiančios 3600 ketvirčiu mylios atstumu ir ypatingai dėl radarams nematomos automobilio spalvos. Norint patekti į automobilio vidų reikalingas biometrinis patvirtinimas.
Vapor vidus sukomplektuotas iš orlaivių stiliaus valdymo sistemų, iš keleivio pusėje esančio vairo, GPS stebėjimo sistemos, naktinio ir šiluminio stebėjimo vaizdo, projektuojamo ant priekinio stiklo ir technologiškai itin pažangios kompiuterinės sistemos, leidžiančios prieigą prie automobilio per internetą iš bet kurios vietos pasaulyje. Vapor modelis bus siūlomas su 2 nestandartiniais skrydžio šalmais, atitinkančiais karinių oro pajėgų automobilių temą.
Prie visų tų „kaip reaktivinis“ ar „atitinkantis karinių oro pajėgų temą“ tetrūksta tik tiek, kad tie automobiliai pradėtų skraidyti :)
D|D