Kokybiškų automobilių ar motociklų sporto renginių Lietuvoje yra pakankamai. Vienos ar kitos sporto šakos gerbėjai gali iš anksto pasižymėti ne vieną savaitgalį šiltuoju metų laiku, kai reikės pirkti bilietus ir kažkur keliauti. Tačiau kartais vieną savaitgalį vyksta daug renginių ir vienas toks buvo gegužės 19-20 d.


Tą savaitgalį vyko trys dideli renginiai: „Fast Lap“ varžybos Kačerginės „Nemuno žiede“ (kartu su įvairiomis ilgų bei trumpų distancijų lenktynėmis), „Nissan Lietuvos motokroso čempionato“ etapas Šiaulių Aleksandrijos trasoje, „Lietuvos bekelės lenktynių čempionato“ etapas Druskininkuose. Renginių turbūt buvo ir daugiau, tačiau tai trys, kurie buvo geriausiai nušviesti žiniasklaidoje ir sulaukė daug gerbėjų.


„Fast Lap“ žiba ne pirmus metus – šio renginio progresas gerai matomas tiek žiniasklaidoje, tiek pačioje renginio vietoje. Pramogų čia gausu visai šeimai – sporto mėgėjai gali ramia sąžine palikti antrąsias puses bei atžalas ir mėgautis reginiu prie „Ąžuolo“. Arba visi kartu, aplink tvinksint lenktynių atmosferai, pasidaryti iškylą.


Motokrosas Lietuvoje taip pat išgyvena gerus laikus. Vertinant visas automobilių ir motociklų sporto šakas, motokrosas būtų bene gausiausias dalyvių kiekiu – pirmuose dviejuose čempionato etapuose dalyvavo po daugiau nei 200 sportininkų. Jie suskirstyti į keliolika klasių – pagal motociklus, amžių, pajėgumą ir t.t. Lietuva netgi turi savo atstovą motokroso „Formulėje 1“ – Arminą Jasikonį, kuris sėkmingai varžosi su geriausiais pasaulio motociklininkais MXGP čempionate. Vokietijos čempionate dalyvauja Dovydas Karka – dar viena kylanti motokroso žvaigždė. 


Bekelės lenktynių varžybos, nors Lietuvoje ir yra labai populiarios dėl sportininkų pasiekimų Pietų Amerikoje vykstančiame Dakare, tokių kokybiškų renginių neturėjo. Benediktas Vanagas, Antanas Juknevičius ar Vaidotas Žala nedalyvaudavo varžybose Lietuvoje, nes čia tiesiog nebuvo įdomu: greičio ruožai trumpi ir pasaulinio lygio technikos gabenti dėl tokių varžybėlių nebuvo verta. Iki šių metų.


2018 m. „Lietuvos bekelės lenktynių čempionatas“ pasitinka visiškai kitoks. Šiais metais numatyti net 5 etapai, o greičio ruožų, kuriuose sportininkai gali spausti „iki dugno“ ir nebijoti susitikimo su kitais eismo dalyviais, yra daug. Pirmame etape Druskininkuose jų buvo net apie 100 kilometrų, o ilgiausio ruožo trukmė – apie 50 km.


Vos paskelbus apie planus, į šį etapą prisijungė seniai bekelės varžybose neregėtas dalyvių kiekis – per 30 ekipažų. Tarp jų ir 8 motociklininkai, kuriems tokio tipo bekelės varžybos, kuriose važiuojama pagal kelio knygą, buvo išvis naujiena. Artimiausios tokios varžybos vykdavo Lenkijoje, o dabar net keturis kartus (penkis – „Sport“ klasės visureigiams) bus galima pasitreniruoti ir Lietuvoje. 


„Rally-raid“ (arba lietuviškai – bekelės lenktynės) turi tik vieną problemą – jas sunku stebėti žiūrovams. Įmanoma matyti vieną kitą epizodą, tačiau specialios žiūrovams skirtos zonos nėra kuriamos ir vaizdais mėgautis galima tik matant nuotraukas žiniasklaidoje ar lenktynininkų socialinių tinklų paskyrose.


Tad galbūt kituose Lietuvos „rally-raid“ čempionato etapuose pamatysime ir žymiausius šalies sportininkus?