Vytautas Švedas, Ramūnas Čapkauskas, Martynas Samsonas ir kiti – daugeliui automobilių sporto mėgėjų žinomi vardai, žiniasklaidos naujienų antraštėse mirgantys daugiau nei dešimtmetį. Pastaraisiais metais beprotiškai išpopuliarėjus Dakaro raliui, antraštes užkariavo kitos trys pavardės – Juknevičius, Vanagas, Žala. Tarp jų kartais įsiterpdavo puikiai pasiekimais nustebinantys broliai Gelžiniai, Simas Juodviršis, Kasparas Navickas, Paulius Pleskovas bei kiti. O kokias pavardes turėtume girdėti vis geriau artimiausiu metu?


Daugelis automobilių sporto žvaigždžių pradeda nuo kartingo. Lietuviai čia – ne išimtis (išskyrus nebent Dakaro ralio dalyvius, kurie sportininkų karjeras pradėjo sulaukę pilnametystės, kai startuoti kartinge jau buvo per vėlu). Todėl norint pamatyti pavardes, kurios artimiausiais metais bus matomos geriausiai, reikėtų pažvelgti būtent ten.


Vienas itin greitas lenktynininkas, Rokas Baciuška, beveik išaugo kartingo marškinėlius – praėjusiais metais pirmą kartą išbandęs save ralikroso varžybose, šiemet jis ketina dalyvauti visame šešių etapų Europos ralikroso čempionate. Kol kas jam sekasi neblogai – po dviejų etapų Europoje jis užima antrą vietą. Beje, neatsisako jis ir kartingo – šiemet ketina dalyvauti CIK-FIA KZ2 Europos bei Pasaulio čempionatuose.


Besidomintiems automobilių sportu turėtų būti gerai žinoma Jonušio pavardė. Ne tik dėl Dariaus pasiekimų žiedinėse lenktynėse, bet ir dėl jo sūnaus Justo, kuris šiuo metu skina pergales Lietuvos KZ2 kartingų čempionate. Išbandęs save įvairiose disciplinose, dalyvavęs ir Europos, ir Pasaulio čempionatuose, J. Jonušis persėdo į galingiausią KZ2 klasės kartą ir po apsitrynimo Lietuvoje greičiausiai planuoja bandyti savo jėgas čempionatuose, kur konkurencija didesnė. 


J. Jonušis yra išbandęs „Formula 4“, TCR klasės sportinius automobilius bei kitus žiedinėms lenktynėms paruoštus modelius. Artimiausiais metais turėtume šią pavardę išvysti ne tik kartingo, bet ir automobilių sporto varžybų suvestinėse.


Gustas Grinbergas tapo įvairių čempionatų Lietuvoje, Lenkijoje, Italijoje nugalėtoju, dalyvavo pasaulinio lygio varžybose ir pasiekė ten puikių rezultatų – 2016 m. jis pasaulio „ROK Junior“ taurės varžybose užėmė 2 vietą. Analogiškose varžybose 2017 m. – septintą. Jis save taip pat bando prie automobilio vairo, tačiau rimtesnių posūkių į žiedines lenktynes kol kas nesvarsto.


R. Baciuškai jau yra 18 metų, J. Jonušis bei G. Grinbergas – nepilnamečiai. Šias tris pavardes įsidėmėti verta – jau dabar jų pasiekimai yra labai aukšti ir jeigu tobulėjimo kreivė nesustos, šie sportininkai artimiausiais metais turėtų sužibėti.