Šiuo metu pagal galiojančius įstatymus mokytis vairuoti galima su šeimos nariu. O galbūt būtų geriau ir paprasčiau, jei būtų leidžiama mokytis su bet kuriuo vairavimo teisę turinčiu asmeniu? Pavyzdžiui, kad merginą galėtų mokyti vairuoti jos vaikinas, draugai – vieni kitus ir pan.

 

Transporto portalo Autogidas.lt atliktos apklausos rezultatai atskleidė, kad šiuo klausimu vairuotojai nėra vieningi. Vieni nedvejodami teigia, kad leidimas mokytis vairuoti su bet kokiu asmeniu, turinčiu vairuotojo pažymėjimą, išspręstų daugelį problemų. Pavyzdžiui, ne kiekvieno asmens tėvai moka vairuoti, kai kurių tėvai yra tokie užsiėmę, kad negali pamokyti vairuoti savo vaikų, kai kurie netgi neturi tam sąlygų, neturi automobilio. Tokiais atvejais norinčiajam vairuoti užduotis gauti vairuotojo pažymėjimą komplikuojama – jis dažniausiai turi užsisakyti papildomų pravažiavimų, papildomai už juos sumokėti, o tai padaryti finansinė padėtis ne kiekvienam leidžia.

 

Kiti Autogidas.lt respondentai tai pat norėtų, kad mokyti vairuoti galėtų bet koks asmuo, tačiau pabrėžia, kad tokiam asmeniui turėtų būti keliama viena sąlyga – kad jis turėtų tam tikrą minimalų vairavimo stažą: bent dvejų, penkerių ar dešimties metų (skirtingi respondentai įvardija skirtingą terminą). Jų nuomone, nesvarbu, kas moko vairuoti, svarbu, kad tas asmuo būtų disciplinuotas, metodiškas, ramus, atsakingas ir gebėtų kitą išmokyti tinkamai vairuoti ir laikytis kelių eismo taisyklių.

 

Likusieji apklausoje dalyvavę asmenys dėl tokio pakeitimo būtų nusiteikę kritiškai. Jų nuomone, tai tik įneštų daugiau painiavos, o į gatves pasipiltų daugiau nemokančių vairuoti asmenų, kurie sukeltų įvairių avarinių situacijų. Šie respondentai mano, kad giminaičiai ar sutuoktiniai jaučia didesnę atsakomybę, o bet kuris kitas asmuo nejaustų tokios didelės atsakomybės. Kai kuriais atvejais netgi tėvais, mokančiais vairuoti, nelabai galima pasitikėti, nes jie teises būna išsilaikę jau seniai, o ne giminėmis, tik pažįstamais asmenimis, tokiu atveju apskritai nereikėtų pasikliauti. Ši Autogidas.lt respondentų grupė taip pat pastebi, kad vargu ar atsirastų daug žmonių, kurie nebūtų nei giminės, nei sutuoktiniai, kurie sutiktų duoti savo automobilį bandyti nemokančiajam vairuoti.

 

Apibendrinus atliktos apklausos rezultatus matyti, kad vairuotojai pripažįsta, jog leidimas mokytis vairuoti su bet kuriuo asmeniu palengvintų situaciją, tačiau nebūtų tinkamas sprendimas. Kiekvienas vairuotojas turi tam tikrą vairavimo stilių, kurį mokydamas perduotų ir būsimam vairuotojui, o tas įgytas vairavimo stilius kartais netgi galėtų trukdyti išlaikyti egzaminą. Netgi ir tėvai ar sutuoktiniai gali tik supažindinti su vairavimo principu, pamokyti valdyti automobilį, tačiau ne paruošti egzaminui. Todėl mokytis vairuoti geriausia su specialistu, gebančiu akademiškai ir tiksliai paruošti ne tik išlaikyti egzaminą, bet ir savarankiškai važiuoti keliuose.

 

Autogidas.lt informacija