Keletas policijos pareigūnų patarimų, kaip išvengti automobilių pardavėjų apgavysčių.

Pirkimo-pardavimo sutartis surašoma arba pateikiama surašyta pirkėjui nežinoma kalba ir jis neprašo jos išversti.

Sutarties surašymo vieta nurodoma užsienio valstybė, nors iš tikrųjų ji surašoma Lietuvoje.

Vietoje transporto priemonės pardavėjo duomenų sutartyje įrašomi jos savininko (užsieniečio) duomenys, kurie nurodyti transporto priemonės registracijos dokumentuose, nors iš tikrųjų ją parduoda visai kitas, lietuviškai kalbantis asmuo. Šis asmuo įtikina pirkėją, kad automobilis teisėtai pargabentas iš užsienio, bet sutartį geriau surašyti Lietuvoje užsieniečio vardu dėl esą mažesnių mokesčių. Šiuo atveju nustatyti transporto priemonę pardavusį asmenį beveik neįmanoma.

Pirkimo-pardavimo sutartyje nurodoma gerokai mažesnė transporto priemonės kaina nei buvo sumokėta iš tikrųjų. Tokiu atveju, netgi ir žinant transporto priemonės pardavėjo duomenis, iš jo neįmanoma atgauti didesnės pinigų sumos nei nurodyta sutartyje, kadangi pirkimo-pardavimo sutartis yra sandorį pavirtinantis dokumentas, kurį pasirašo abi šalys, ir atsako už įrašytų duomenų teisingumą.

Asmenys, realizuojantys nusikalstamu būdu įgytas transporto priemones, tai stengiasi daryti tuo metu, kai pirkėjas neturi galimybės jų patikrinti valstybės įmonėje „Regitra“ (susitikimą su pirkėju atidėlioja kuo vėlesniam laikui dėl įvairiausių išgalvotų priežasčių, stengdamasis susitikti, kai VĮ „Regitra“ nedirba. Kitą dieną nuvykęs registruoti įsigytos transporto priemonės pirkėjas sužino, jog to padaryti neįmanoma, tačiau pardavėjo surasti jau nebegali, kadangi jo duomenų nežino, o turėtu telefono numeriu neišeina susisiekti – telefonas būna išjungtas.

Lietuvoje registruotos transporto priemonės parduodamos Lietuvos gyventojams ar įmonėms neįforminant raštu pardavimo sandorių ir neperregistruojant pačių transporto priemonių. Buvę transporto priemonių savininkai ir toliau lieka atsakingi už reikalavimų, susijusių su tokių transporto priemonių eksploatavimu, vykdymą ir už su jomis padaromus nusikaltimus ar administracinės teisės pažeidimus.

Atminkite: parduodant transporto priemonę būtina surašyti pirkimo-pardavimo sutartį (jos vieną egzempliorių arba kopiją pardavėjas turėtų pasilikti sau). Parduodant transporto priemonę reikėtų iš karto vykti jos perregistravimui į valstybės įmonės „Regitra“ padalinį, ir transporto priemonę pirkėjui perduoti tik po to, kai ji bus perregistruota pirkėjo vardu.

Policijos pareigūnai rekomenduoja asmenims, ketinantiems įsigyti transporto priemonę, išsiaiškinti asmens, parduodančio automobilį, duomenis, paprašyti pateikti dokumentus, patvirtinančius jo tapatybę, bei patikrinti automobilį VĮ „Regitra“. Ir tik po to pagal transporto priemonės pirkimo-pardavimo sutartį įforminti sandorį su pardavėju. Tik sąžiningai įsigijus transporto priemonę bus užtikrinta galimybė anuliuoti sandėrį ir atgauti pinigus. Be to, neliks galimybės pardavėjui išvengti atsakomybės, kadangi už parduodamą prekę pirmiausia atsako jis.

Pažintiniai video:

Transport priemonių registravimas kmb kmb
Jei iškilo klausimų, rašykite čia
Darbo laikas: I-V 09:00 - 17:00
UAB „Vertikali Medija“

Klausimai ir komentarai